Selesiánská dobrovolná služba

Prostřednictvím organizace SADBA (Salesiánská asociace Dona Bosca) je možné vyrazit až na jeden rok do jedné z více než 15 zemí světa a pomáhat zde při práci s dětmi a mládeží a organizaci nejrůznějších akcí.

Salesiáni Dona Bosca je křesťanská organizace, která však vedle misijních dobrovolnických projektů (t.j. sdílení a šíření víry) zprostředkovává také projekty zaměřené na výchovu, vzdělání a volný čas dětí a mládeže. Salesiálni zaměřují svou činnost na sociálně znevýhodněné děti dané země – Romy, sirotky, opuštěné, dobrovolníci mají na starosti vzdělávání, vedení kroužků i administrativní práci s vedením projektů.

Vybrat si můžete z nabídky zemí jako jsou Bulharsko, Španělsko, Německo, Belgie, Slovensko, Polsko a pro náročnější také Mexiko, Indie, Kongo, Zambie, Etiopie, Lesotho nebo JAR, délka pobytu se pohybuje od 1 měsíce (pokud chcete do Bulharska) do jednoho roku, u vzdálenějších zemí se vyžaduje pobyt alespoň devítiměsíční.

Každý dobrovolník se před odjezdem účastní 8 přípravných víkendů zaměřených na pedagogiku, interkulturní dovednosti, praktickou přípravu, spiritualitu nebo první pomoc, odjet do cílové země jde tedy až asi rok po přihlášení do projektu.

Dobrovolníci by měli být ve věku od 18 do 35 let a kromě angličtiny mít aspoň základní znalost jazyka cílové země (kterou jde ale během přípravného roku bez problémů dohnat). Od dobrovolníků se očekává financování dopravy na místo působení a finanční spoluúčast na stravování.

Pokud vás selesiánské dobrovolničení zaujala, podívejte se přímo na web organizace SADBA, kde ve spodní části najdete také přihlášku do programu.