Festival Sedm divů 2018

Rádi cestujete, ale zrovna teď se nikam nechystáte? Pak je tu pro vás festival Sedm divů, který vás do daleka alespoň na chvíli přenese.

Cestovatelský festival Sedm divů se koná ve dnech 2. a 3. listopadu 2018 v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. Letos slaví krásné kulaté desáté výročí a nabídne hned několik zajímavých přednášek.

Přijde i legenda Miroslav Stingl

Úplně první přednáška patří legendě českého cestovatelského světa Miroslavu Stinglovi, který o svém putování a především o domorodých kmenech napsal už řadu knih. Povypráví nejenom o nich, ale také o svých cestách, pohledu na dnešní globalizaci a vývoj světa.

Další zajímavou přednáškou bude i ta od Hany Svobodové, která patří k týmu lidí, kteří se již několik let snaží zachránit karety obrovské v oblasti Bereau ve východním Borneu.

Ilustrační foto. Zdroj: www.pixabay.com

Pro všechny backpackery a lowcostové cestovatele je určena přednáška mladého cestovatele Matěje Balgy, který svět takto objevuje sám a na kole.

O humanitární pomoci organizace Lékaři bez hranic v uprchlickém táboře v Bangladéši promluví z pohledu lékárníka Stanislav Havlíček.

A to je jen malá ukázka.

A to je tedy jen malá ukázka zajímavého vyprávění. Konkrétní program a více informací naleznete na www.sedm-divu.cz. Festival moderují dva dobrodruzi z BigTrip.cz.