Sdílejte příběh ze svého regionu a vyhrajte kurz v Bruselu

Zaujal vás nějaký projekt nebo program podpořený Evropskou unií, který proběhl ve vašem okolí? Publikovali jste o projektu článek, fotku nebo třeba video? Přihlaste se do soutěže EU in My Region 2019 s vaším příběhem a představte projekt světu. Vyhrát můžete kurz komunikace v Bruselu.

Soutěž EU in My Region vám dává možnost představit program nebo projekt podpořený z fondů Evropské unie, kterého jste se účastnili nebo který se konal ve vašem okolí. Sdílením příběhu, fotky, videa, audio nahrávky nebo například vlákna na Twitteru a jeho zasláním do Evropské komise máte možnost vyhrát bezplatnou účast na kurzu komunikace v Bruselu. Tuto soutěž pořádá Generální ředitelství Evropské komise pro regionální a městskou politiku.

Ilustrační fotografie. Zdroj: pixabay.com

Jak se přihlásit

Zájemci zašlou e-mail s předmětem „EUinMyRegion Storytelling“ na adresu: info@euinmyregion.eu. Do předmětu e-mailu je nutné uvést kategorií.  Vybírat můžete mezi dvěma kategoriemi – buď můžete přispívat do soutěže jako občané, nebo jako odborníci.

Kategorie „odborníci“ je určena pro všechny přispěvatele působící v řídících orgánech, zprostředkujících subjektech, v organizacích financovaných z prostředků EU nebo pro pracovníky komunikace z projektů podpořených EU.

Do e-mailu je potom nutné vložit odkaz na vámi publikovaný příspěvek. Do soutěže je možné vaše příběhy zasílat do 18. srpna 2019.

Podmínky soutěže

Účastníci musí být starší 18 let. Počet příspěvků není limitován, každý zájemce může do soutěže poslat, kolik příběhů chce. Pokud to bude třeba, Evropská komise přeloží vaše příspěvky do angličtiny a překlad vám zašle zpět. Evropská komise bude váš příspěvek také dále sdílet na sociálních médiích s hashtagem #EUinmyregion.

Musíte být autorem všech příběhů, které do soutěže zašlete. K vašim autorským právům získáte všechny potřebné informace na webové stránce organizace. Všechny příspěvky jsou před publikováním zkontrolovány. Přijaty a publikovány jsou pouze příspěvky, které splňují pravidla soutěže. Po přezkoumání článku obdrží účastníci e-mail s oznámením, zda byl přijat nebo odmítnut.

Porota složená ze tří profesionálů v oblasti komunikace vybere vítězný příběh. Všechny pravidla účasti najdete podrobně rozepsána na této stránce.

Co můžete vyhrát

Hlavní výhrou pro 3 přispěvatele do kategorie „občané“ bude pozvání na dvoutýdenní kurz komunikace v Bruselu. Nahlédnou na něm do zákulisí komunikačních oddělení institucí Evropské unie. Program se bude konat od 29. září do 13. října 2019.

Tři vítězové kategorie „odborníci“ se v Bruselu ve dnech 5. až 7. října 2019 připojí ke specializovanému školení o komunikaci.

Zdroj: #EUinmyregion 2019 – Contest