Bookfeeding projekt opět pořádá sbírku cizojazyčné literatury pro Afriku, Asii a Jižní Ameriku! Zapojte se i vy!

Válí se vám doma knížky nebo naučné časopisy v angličtině, francouzštině, španělštině nebo arabštině? Udělejte letní úklid a dobrý skutek k tomu s Bookfeeding projektem!

Archiv Alena Machálková

Bookfeeding Projekt letos otevřel několik nových knihoven po světě a pár jich ještě bude otevírat.  Všechny stále ještě nejsou neplněny a nutně potřebují knížky. Anglické knížky a časopisy (jako například časopisy Bridge, National Geographic atd.) – jakéhokoliv vydání. Stále probíhá sbírka pro knihovny v Ghaně, Tanzanii, Keni, Indii a nově také pro knihovny v Zambii a Nigérii. Francouzské knížky jsou potřeba pro pojízdnou knihovnu v Madagaskaru, španělské knížky se zase budou hodit klukům z dětského domova v Cochabamě v Bolívii. Arabské knížky pomůžou dětem uprchlíků ze Sýrie v nové knihovně v Libanonu.

Sběrná místa jsou v Praze, Brně a Frýdku Místku, při větším množství knih je možná osobní domluva. Knihy také můžete poslat přímo do knihoven s osobním vzkazem či dopisem, na který vám děti rády odpoví. Vítaná je i spolupráce s různými knihovnami, školami či kroužky a skupinami, které se chtějí aktivněji zapojit do sběru knih pro tento projekt.

Knihy by neměly být politického, erotického ani náboženského rázu. Nejlepší jsou knihy naučné jako slovníky, encyklopedie, atlasy nebo učebnice, ale také příběhy, pohádky, novely či knihy jako Harry Potter nebo klasická literatura.

Archiv Alena Machálková

Hledá se dobrovolník

Do většiny knihoven také rádi přivítají dobrovolníky na libovolnou dobu. Ubytování je zdarma a dobrovolnictví je bez poplatků. Nutná znalost jazyka (alespoň základní angličtina, španělština nebo francouzština).

Pro více informací nebo případné dotazy směřujte na hello@bookfeeding.org nebo www.bookfeeding.org nebo facebook.com/bookfeeding