S čerstvým titulem v kapse: vyberte si svůj trainee program

V dnešní době není žádný problém získat eso vašeho životopisu – zkušenosti z nadnárodní společnosti. Každá větší firma nabízí celou škálu trainee programů či stáží!  Připravili jsme pro vás pětici různých trainee programů, ze kterých můžete vybírat.

Trainee programy začaly být populární před několika lety. Snaží se zapojit studenty do běžného pracovního života, poskytnout jim školení, seznámit je s firemní kulturou i strukturou, a osvojit si jisté know-how. To zní jako slibný začátek pro mladého člověka, který zrovna vyšel školu, a jeho životopis kromě letních brigád nemůže nic moc nabídnout.

Milujete sport? Pak zkuste své štěstí u Adidas!

Adidas momentálně nabízí 3 otevřené pozice pro stážisty a 5 volných míst je vyhrazeno pro trainee programy. Adidas je společnost, od které se máte co učit. Proto vzdělávání účástníků trainee programů nikterak neodbývá. Programy tak trvají po dobu jednoho roku, kdy si projdete procesem zaškolení, až po samostatnou či týmovou práci. Adidas momentálně nabízí všechny trainee programy v Amsterdamu v následujících oblastech:

 • digitální technologie,
 • operativního plánování,
 • analýzy webových stránek,
 • budování značky
 • a prodeje.

Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách.

Globální IT společnost Foxconn hledá svého trainee!

Stačí umět anglicky, mít ukončené VŠ/VOŠ vzdělání a otvírá se vám cesta plná možností. U Foxconnu si můžete zvolit obor, ve kterém chcete pracovat, či získat zkušenosti. Ať už se jedná o zmiňovaném oboru IT, ale i jiných oborech jako je personalistika, účetnictví, logistika aj. Více informací naleznete na tomto odkaze. Následně stačí zaslat žádost a životopis na tuto e-mailovou adresu: hkopecka@foxconn.cz.

Zdroj: foxconnjobs.cz

Trainee program jako „stvořený pro život“ u společnosti Bosh

Společnost Bosh momentálně nabízí v České republice tři různé trainee programy, a to přesně v městech Jihlava, Jihlava-Pávov a České Budějovice. Programy mají následující zaměření: Prodej a obchod, Vývoj, konstrukce a testování, Výrobní technologie nebo kvalita. Proto si zde na své přijdou jistě lidé ekonomického, tak i technického zaměření. Více inforamací o trainee programech si můžete přečíst v tomto odkaze.

Objevte taje zpracování masa s Kauflandem

Kaufland hledá zájemce o trainee program v oblasti masozávodu. Jedná se o místo v Modleticích u Prahy. Kromě ukončeného studia je také po uchazeči požadována komunikativní znalost německého jazyka. Jaké jsou benefity a co je obsahem tohoto programu si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz.

Jelikož je masozávod velice specifická oblast, je zde příležitost Potential Campus  i pro studenty jiných oborů. Seznámí vás s tím, jak tato velká společnost funguje a jak se řídí. Výběr kandidátů pak probíhá v měsících září – listopad. Více informací včetně formuláře přihlášky najdete na tomto odkaze.

Škoda může být váš začátek

Automobilový průmysl dnes v Česku zaměstnává mnoho mladých a nadějných lidí. A hledají další! Avšak musíte prvně splnit několik požadavků, abyste byli vhodným kandidátem:

 • musíte mít ukončené magisterské studium, avšak přihlašte se maximálně jeden rok po ukončení,
 • komunikativní znalost anglického jazyka, německý jazyk výhodou,
 • studijní či pracovní zkušenost v zahraničí nebo případně odbornou praxi.

Není zrovna jednoduché, splnit hned všechny tyto body, avšak tento světově známý výrobce aut nabízí studentům velice komplexní program, který vás jistě připraví na budoucí kariéru, však posuďte sami:

 1. Jste absolventi,
 2. poté vás čeká výrobní praxe,
 3. job rotace v cílovém oddělení,
 4. job rotace mimo cílové oddělení,
 5. absolvujete i zahraniční stáž,
 6. praxi v dealerské síti,
 7. a tím vaše kariéra začíná.

Přihlášky se přijímají v období listopad-leden a duben červenec. Více informací včetně formuláře přihlášky najdete na tomto odkaze.

Zdroje:

foxconn.czcareers.adidas-group.combosch.jobs.czkariera.kaufland.czskoda-kariera.cz