Running to success anebo Jak se uplatnit na pracovním trhu

Jak zvýšit své šance na pracovním trhu nebo rozběhnout své první podnikání? Jak získat svou vysněnou práci a napsat životopis a motivační list, které zaujmou?  Na tyhle otázky hledali odpovědi účastníci výměny mládeže, která nesla název Running to success a konala se v Osijeku, čtvrtém největším chorvatském městě.

Výměna probíhala od 31. 10. do 9. 11. 2018 a zúčastnilo se jí 42 mladých lidí z Chorvatska, Česka, Makedonie, Řecka, Itálie, Litvy a Španělska. Vedoucí celého projektu byla Dolores Miličic, ředitelka chorvatské mládežnické organizace INTERaktiva.

Fotka Dolores Miličić.
Zdroj: facebook.com

 

První dny projektu byly věnovány hlavně seznamovacím aktivitám a vzájemnému poznávání se. Ale nejen tomu. Na řadu přišlo i procvičování praktických dovedností, které jsou potřebné při hledání práce – jak napsat životopis, motivační list, jak se chovat na pracovním pohovoru nebo jak se prezentovat na sociálních sítích.

Druhá polovina projektu byla zaměřená na vlastní podnikání. O svůj příběh se podělil osijecký podnikatel Boris Rauš, jehož firma Bamboo Lab působí na tŕech kontinentech – v Evropě, Americe a Africe. Účastníkům projektu dal cenné tipy a rady, které mohou využít ve svém vlastním podnikání. Neméně podstatným tématem bylo i psaní podnikatelského plánu a tvorba sloganu a loga. To všechno si po přednášce účastníci vyzkoušeli i v praxi.

Fotka CET Platform Italy.
Autorka fotografie: Dolores Miličic

 

Důležité bylo i spoznávání ostatních krajin a jejich tradicí, ať už šlo o různé prezentace nebo takzvanou Intercultural Night, na které byly prezentovány typické národní nápoje a jídla každé krajiny, která se na projektu podílela. Výměna mládeže však není jen o vzdělávání. Je i o procvičení angličtiny, poznávání zajímavých nových míst a o nových přátelstvích. Pokud nad účastí na podobném projektu přemýšlíte, přestaňte váhat a jeďte! Čekají na vás nejen nové vědomosti a přátelé , ale i spousta dobrodružství a zábavy.

Autorka fotografie: Dolores Miličic