Rozvojové středy online na ČVUT

Centrum rozvojových projektů ČVUT (ICWD CTU) pořádá cyklus přednášek Rozvojové středy ONLINE, představující diverzitu rozvojové problematiky, rozvojových projektů a přístupů k nim. Zajímá vás některé z témat? Nenechte si přednášky ujít, nemusíte ani být studentem ČVUT!

Centrum pro mezinárodní rozvojové projekty ČVUT je mezioborová platforma snažící se přiblížit problematiku rozvojových projektů a jejich realizaci studentům technických oborů ČVUT, ale nejen jim. V současné době centrum pořádá cyklus středečních online přednášek, většinou od 17 či 18 hodin, kam se může zadarmo připojit kdokoliv z řad široké veřejnosti. 

Zdroj: Člověk v tísni

Rozvojové středy jsou koncipovány tak, aby vám přiblížily zkušenosti a zážitky z reálných rozvojových projektů. A to takovým způsobem, kterého se jinde nedočkáte. A to vše samozřejmě zadarmo – tak na co ještě čekáte?

V minulých týdnech se přednášky dotýkaly témat jako jsou například:

  • mise Lékařů bez hranic,
  • projekt Missing Maps,
  • stavba školy v Nepálu,
  • jak přežít práci v rozvojových regionech,
  • ale také například představení moderní technologie chránící antilopy a žirafy v savanách, či dopady klimatické změny.

Zaujalo vás alespoň jedno téma? Mrkněte na stránky ICWD CTU, kde najdete kompletní program naplánovaných přednášek.

V tomto týdnu, tedy ve středu 9. 12. 2020 od 17 hodin se koná přednáška v anglickém jazyce s tématem Balazs Irimiás, cesta za učencem Csomou a stavba školy v Himálaji. Alexander Csoma de Kőrös je autorem prvního oficálního tibetsko-anglického slovníku. Na základě jeho odkazu vznikla neprofitová organizace Csoma’s Room Foundation, které se již, mimo jiné, podařilo postavit tři energeticky pasivní školy napájené solární energií. Pokud vás tématika zaujala, připojte se k facebookové události, a ve středu v 17 hodin se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek.

Další možnosti rozvojové spolupráce

Nezaujaly vás přednášky, ale i přesto byste se chtěli rozvojové tématice věnovat? Nezoufejte! Můžete se zúčastnit například Projektového maratonu věnujícímu se přípravě technické části rozvojového projektu. Případně se v září, před začátkem školy, můžete zúčastnit Rozvojového září! Rozvojové září je týdenní letní škola na ČVUT, plná přenášek věnujících se rozvojové tématice, kde vystupují významné osobnosti sdílející své zážitky z rozvojových projektů z celého světa.