Rozvoj venkova – mezinárodní magisterský obor

Díky programu Erasmus Mundus můžete studovat rozvoj venkova a ekonomiku zemědělství na opravdu světové úrovni. Během dvouletého studia získají účastníci programu pohled na rozvoj z mnoha úhlů, nové zkušenosti a navíc i možnost stipendia.

Program International Master in Rural Development si klade za cíl vzdělat specialisty v oboru rozvoje venkova se zaměřením na socio-ekonomické a institucionální aspekty.

První semestr zaměřený na úvod do studia probíhá na univerzitě v belgickém Ghentu. Další dva semestry probíhají na Wageningen University v Nizozemí, Humboldt University v Německu nebo v Agrocampus Ouest ve Francii. Závěrečný semestr je věnován případové studii v italské Pise nebo slovenské Nitře.

Podmínkou studia a případně udělení stipendia je bakalářský titul v oblasti související s rozvojem venkova, ekonomikou, zemědělstvím či sociálními vědami a jazykové znalosti doložené jazykovým certifikátem.

V rámci programu je nabízeno několik možností stipendií. Uzávěrka přihlášek pro zájemce o stipendium je 17.1.2014. Přihlašovat se můžete prostřednictvím online formuláře zde.

Více informací o programu získáte na webu International Master in Rural Development.