Rozvíjejte se s Yoda Mentorship programem

Chcete se posunout někam dál, ale nevíte si rady jak? Studujete střední školu a tápete, co dělat dál? Přihlašte se do projektu Yoda Mentorship, který vás může nasměrovat tím správným směrem.

O co se jedná?

Yoda Mentorship je neziskový projekt, který pomáhá propojovat studenty středních škol s mladými profesionály či vysokoškolskými studenty. Středoškoláci tak mají možnost rozšířit své obzory, získat kontakty a motivaci k dalšímu studiu a rozvoji. Program se snaží o to, aby středoškoláci získali potřebné informace, zkušenosti a sebevědomí a dokázali se tak lépe rozhodovat o své vlastní budoucnosti.

Ilustrační fotografie. Autor: StockSnap. Zdroj: pixabay.com

Jak program probíhá?

Program probíhá od ledna do června 2020. Každému účastníkovi je přiřazen jeden mentor. Společně se poté se domluví na pravidelných schůzkách. Ty se konají dvakrát až třikrát měsíčně. Nejdříve se mentor s účastníkem domluví na cílech, kterých by student chtěl dosáhnout.

Mentor se pak snaží studenta v jeho cestě podpořit a motivat. Během programu se student může realizovat v několika různých projektech, které mu pomůžou v akademickém i osobním růstu.

V minulých letech se účastníci věnovali například organizaci seminářů, založení spolku či vedení školního časopisu. Je jen na vás, do čeho se budete chtít pustit.

Pro koho je program určený?

Program je určený pro studenty ve druhém či třetím ročníku střední školy. Yoda Mentorship hledá aktivní studenty, kterým není lhostejné, co se děje v jejich okolí, kteří se touží vzdělávat i mimo školní lavice a kteří se nebojí nových výzev. Účast v programu studentům může pomoci získat potřebné zkušenosti pro budoucí práci či motivaci k dalšímu studiu.

Před přihlášením na projekt je také potřeba zvážit jeho časovou náročnost. Pokud se chcete stát součástí tohoto programu, tak byste měli počítat s časovou náročností až 15 hodin měsíčně.

Jak se přihlásit?

Do projektu se můžete přihlásit vyplněním online přihlášky. Ne všichni přihlášení se stanou součástí projektu, je tedy třeba se nad přihláškou zamyslet a zdůvodnit váš zájem. Při vyplňování přihlášky byste měli mít jasno, proč se do programu chcete přihlásit, jaké jsou vaše dlouhodobější cíle či jestli se snažíte konat něco prospěšného pro vaše okolí.

Program je neziskový, za účast v něm se tedy nic neplatí. A to je další skvělý důvod, proč se do programu zapojit!

Uzavírka přihlášek je 7. 10. 2019.

Pro více informací navštivte oficiální stránku Yoda Mentorship Programme.

Zdroj: yodamentorship.cz