Rozjeďte veřejně prospěšný projekt s INEXup

Odstartujte svůj projekt s podporou ročního startupového programu INEXup. Přidejte se a nechte se inspirovat komunitou dobrovolníků a aktivních lidí. Nemáte-li nápad na vlastní projekt, můžete se připojit k nějakému již existujícímu.

INEXup je jednou z aktivit neziskové organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Spojuje mladé nadšené dobrovolníky a podporuje je na cestě k realizaci jejich projektů. Platforma INEXup byla spuštěna v září 2018 a jedná se o startupový a vzdělávací program, který nahradil platformu Dobrovolnického klubu (DoK), která fungovala 7 let. I program INEXup má za cíl vytvářet příležitosti pro setkávání, sdílení a podporu dobrovolníků.

Jak se zapojit?

Zapojit se můžete buď s vlastním projektem, nebo se přidat k nějakému již existujícímu. Podívejte se do databáze realizovaných či stále fungujících projektů v rámci programu a nechte se inspirovat, nebo se k realizaci nějakého projektu rovnou přidejte.

Ilustrační obrázek. Autor: geralt. Zdroj: pixabay.com

Co program INEXup nabízí?

Program vás na vaší cestě k realizaci vlastního projektu může podpořit těmito způsoby:

  • vzdělávání – cyklus seminářů týkajících se projektové logiky, managementu a týmových rolí,
  • mentor – vaší skupině bude přidělen mentor, který vám s realizací projektu pomůže,
  • materiální zázemí – zasedací místnost v sídle INEXu, možnost tisku, zapůjčení projektoru atd.,
  • propojení s komunitou – např. na setkáních INEXpub,
  • grantový kalendář – přehled grantových příležitostí,
  • propagace na stránkách a sociálních sítích INEXu,
  • certifikát o absolvování programu.

Co musíte v rámci programu splnit vy?

Při zakládání vašeho projektu byste měli být minimálně tři a váš projekt by měl být neziskový a veřejně prospěšný. Měli byste vytvořit vlastní blog či deník projektu a pravidelně ho aktualizovat. INEXup dále vyžaduje účast na zahájení programu a na minimálně 2 seminářích.  Dále je nutná dokumentace a výstupy z programu, o jejichž podrobnostech se dočtete na stránce programu.

První uzávěrka přihlášek sice již proběhla, ale zájemci se mohou hlásit až do konce roku 2019 – ovšem ideálně co nejdříve!

Aktuální informace k programu najdete na facebookové stránce INEX SDA nebo na webové stránce organizace.

Zdroj: INEXup, Facebook INEX SDA