Rok v zahraničí jako dobrovolník OSN

Získejte nezapomenutelnou profesní a osobní zkušenost a vyjeďte na rok do zahraničí jako dobrovolník OSN. Právě bylo vyhlášeno osm nových pozic na rok 2019 a to například v Bosně a Hercegovině, Libanonu nebo třeba Etiopii. Hlásit se můžete do 2. 10. 2018.

Pozice na rok 2019

Národní kontaktní místo pro dobrovolníky OSN nabízí program ročních stáží absolventů vysokých škol v rámci UN Youth Volunteers Programme. 

Pro následující rok bylo vybráno osm pracovních pozic, na které se nyní můžete hlásit. Jedná se o pozice v Gruzii, Moldavsku, Jordánsku, Libanonu, Etiopii, Zambii a Bosně a Hercegovině.

  • UNDP Bosna a Hercegovina / Local Governance and Development
  • UNDP Gruzie / Economic and Social Development
  • UNICEF Moldavsko / Youth Empowering and Skill Building
  • UNDP Jordánsko / Resilience-Building in Response to the Syria Crisis
  • UNDP Libanon / Disaster Risk Management
  • UNDP/RSCA Etiopie / Regional Programme
  • UNDP Zambie / Peace and Security
  • UNICEF Zambie / Water supply, Sanitation and Hygiene (WASH)
Foto: Pixabay. CC0.

O programu UN Youth Volunteers

Dobrovolnický program OSN je jednou z vstupních bran k dosažení zaměstnání v OSN. Můžete se přihlásit každý rok na několik pozic, které vypisuje Národní kontaktní centrum pro dobrovolníky OSN. Vaše přihláška do programu je prvotně posuzována českými náboráři, posléze je vaše přihláška postoupena příslušné „duty station”, tedy zemi a agentuře OSN, kde budete působit.

O tom, jaké to je být dobrovolníkem OSN, si můžete přečíst na Mladiinfo. Naše předsedkyně Štěpánka strávila s UNV rok v Mongolsku.

Veškeré další informace o dobrovolnictví pro OSN jsou na stránkách Národního kontaktního centra. 

Jak se přihlásit

Hlásit se na výše vypsané pozice můžete do 2. 10. 2018.

S pracovními popisy (Description of Assignments) a dalšími důležitými informacemi vč. podmínek pro úspěšné podání přihlášky se můžete seznámit pod níže uvedeným odkazem.

Pokyny k podání příhlášky naleznete zde.