Máte zájem o práci s dětmi a chuť poznávat Turecko? Tak právě pro vás je zde nabídka Evropské dobrovolné služby (EVS) na 12 měsíců v Ankaře!

Náplň práce

Dobrovolník se zúčastní sportovních aktivit určených pro děti, např. tréninků capoeiry či muay thai, a dále bude doprovázet děti na různé sportovní soutěže pořádané i v jiných městech Turecka. Počítá se s vlastním vedením volnočasových kroužků v závislosti na zájmech a zkušenostech samotného dobrovolníka (angličtina, umění atp.).

Organizace, která se nachází v oblasti Çinçin, je jednou z nejchudších částí Ankary, proto se věnuje práci s dětmi různého věku, aby jim zajistila lepší budoucnost.

Dobrovolníkovi je poskytnuto ubytování v plně vybaveném bytě sdíleném s dalšími účastníky projektu z jiných evropských zemí. Dále je mu proplaceno 90 % cestovních nákladů, stravné, kapesné a pojištění.

Projekt je vhodný zejména pro ty, kteří mají zájem o děti a těší je práce s nimi. Neměla by vám chybět ani chuť naučit se základy turečtiny. Pokud angličtina není zrovna vaší silnou stránkou, vůbec to pro tento projekt nevadí, jelikož se tu komunikuje opravdu jen na základní úrovni.

Pro konkrétnější představu o projektu doporučujeme článek naší dobrovolnice momentálně působící na daném projektu.

Přihlášení

Postup pro přihlášení je zcela jednoduchý. Jestliže vás projekt zaujal a máte pocit, že je to přesně to, co by vás bavilo a dělalo radost, prosíme o zaslání vašeho CV a motivačního dopisu na e-mailovou adresu: kancelar@mladiinfo.cz a to co nejdříve.

EVS je určená pro lidi ve věku 18 až 30 let.

Více informací o samotné organizaci si můžete přečíst níže v angličtině:

Children

O organizaci

Guckobir (Supporting Association for The Individuals in Difficult Conditions) is an association established in Ankara, Turkey. The organization is committed to assisting and offering equal opportunities to people in difficult conditions through help of their professional members such as social workers, psychologists, or nurses and their many young volunteers.

One of Guckobir’s main aims is to support an organisation called “Behice Eren Child and Youth Centre”. The Centre is run by the Turkish Social Services and mainly works with young people, street children and homeless people in Ankara. Through close co-operation with this Centre, Guckobir assists as many people as possible with different problems and from all walks of life.

Besides, Guckobir arranges and takes part in many activities in cooperation with other public institutions and civil society organizations across Turkey. It also participates in several international programmes such as the Youth Programme run by the European Commission. Guckobir is a sending organization under these international programs and is in the process of becoming a host organization of European Voluntary Service.

The organization also takes part in other actions of the Youth Programmes such as The Youth for Europe or CIF Programme, which aims at promoting the knowledge of social work profession from cross cultural perspective. Within this programme, Guckobir hostsas well as sends social workers from all around the world . The organization wishes to further develop their activities at both national sand international level.