Nevíte, jaké předsevzetí si dát do nového roku? Zažijte rok 2015 jinak – na rumunském venkově na Evropské dobrovolné službě (EVS)!

Organizace The Farmers Association of Cristuru Secuiesc Area hledá osm dobrovolníků ze zemí EU na roční EVS  ve vesnicích kolem malého transylvánského města Cristuru Secuiesc v Rumunsku  – od července 2015.

Co je EVS

Evropská dobrovolná služba nabízí možnost dobrovolnického působení mladých lidí mezi 17 a 30 lety s finanční podporou Evropské komise. Dobrovolníkům je hrazeno ubytování, strava, kapesné, pojištění a 90 % cestovních nákladů. EVS je skvělou příležitostí strávit smysluplný rok a k jazykovému, profesnímu i osobnostnímu rozvoji a získání mnoha neocenitelných zkušeností. Více o podmínkách se dozvíte například v Mladiinfo e-průvodci.

Náplň práce

  • Podpora místních řemeslníků, zemědělců a pěstitelů
  • Podpora místního (agro)turismu a cestovního ruchu
  • Asistence v místní školce

Aktivity se liší podle místa působené. Dobrovolníci EVS budou pracovat šest hodin denně pět dní v týdnu. Kromě dvou dní volna v týdnu budou mít navíc každý měsíc další dva dny volna a volno také o státních svátcích.

Více informací o náplni EVS se dozvíte v této prezentaci.

EVS v Rumunsku - Mladiinfo ČR

V rámci EVS mají dobrovolníci hrazené zdravotní, pojištění ubytování, jídlo a kapesné. Rumunská hostitelská organizace nabízí sdílené ubytování s dalšími dobrovolníky (po dvou na pokoji ve vybaveném domě), 110 euro na jídlo a 60 euro kapesné na měsíc a také lekce rumunštiny a maďarštiny.

Požadavky

  • Věk od 18 do 30 let
  • Otevřený/á, nadšený/á, motivovaný/á, kreativní
  • Zájem o zemědělství, turismus, nebo organizování jiných aktivit
  • Ochota žít v multikulturním prostředí a přispět k jeho rozvoji
  • Základní úroveň angličtiny

Jak se přihlásit

Zaujala vás nabídka? Projděte si důkladně nabízené pozice EVS, vyberte si o jakou máte zájem a pošlete svoje CV a motivační dopis na office.ascs@gmail.com do 15.1.2015. Na stejný email směřujte i případné další dotazy.