Zažijte nezapomenutelnou roční stáž v Akademii věd ČR

Jste studenti z řad středoškoláků? Identifikujete se jako nadšení vědátoři a chcete si zajistit nepřehlédnutelnou položku ve vašem budoucím životopise? V tom případě se přihlašte na stáž v Akademii věd ČR, která je pro vás jako dělaná.

Koho Akademie věd ČR hledá? 

Jak již bylo zmíněno, tato nabídka je pro všechny středoškolské studenty. Zejména pak pro ty, kteří se nebojí objevovat věci nové a nepoznané. Nezáleží na tom, jestli jste fanoušci biologie, fyziky, informatiky či sociálních věd. Podstatné je to, abyste měli chuť prožít roční stáž v Akademii věd ČR pod dohledem předních vědců a vědkyň. 

Z čeho lze vybírat?

Akademie věd ČR nabízí nadějným studentům nespočet stáží, z nichž si vybere opravdu každý. V seznamu oborů naleznete například botaniku, geografii, ekologii, dějiny umění, antropologii, astronomii nebo informační vědy. Láká vás například modelování optických vlastností zlatých nanostruktur? Žádný problém! I takovému tématu se můžete po celý příští rok věnovat. 

Ilustrační foto. Autor: StockSnap. Zdroj: Pixabay.com

Jak se na stáž dostanete?

Přihlašování je více než jednoduché. Vaší první povinností je vybrat si stáž podle svého gusta, vyplnit přihlášku a napsat motivační dopis, který všechny ostatní strčí do kapsy. Nebojte se pochlubit i svými dosavadními úspěchy ze školních olympiád či soutěží, doporučení od některého z učitelů také přijde vhod! Pamatujte ale na to, že musíte být zapsáni na řádném denním studiu! Nejdůležitější však je, abyste svoji přihlášku odeslali do pondělí 30. 11. 2020! Pak jen stačí doufat, že si patřiční vědci a vědkyně vyberou ze všech kandidátů právě vás! 

Navnadila vás tato nabídka na roční dobrodružství, které vám může změnit život? Pak rychle pospíchejte na webové stránky Otevřené vědy Akademie věd ČR a prohlédněte si celý seznam nabízených stáží! Do uzavírky přihlášek zbývá posledních pár dní, nepropásněte proto svoji šanci! 

Rádi byste vyrazili na stáž, ale tato nabídka vám do oka nepadla? Prohlédněte si seznam nabídek na našich webových stránkách