Roční EVS na Slovensku

Máte rádi přírodu a umění? Chcete se dozvědět víc o permakultuře a slovenských tradicích? V tom případě neváhejte – tato EVS je přesně pro vás!

Hledá se jeden dobrovolník na roční EVS na Slovensku ve skvělé organizaci Artkruh.  Jejím mottem je “Lidé pro krajinu, krajina pro lidi”, což slibuje mnoho zajímavých zážitků a dobrodružství.

Tato EVS je ideální pro všechny, kteří milují přírodu, permakulturu, umění a zajímá je téma obnovy venkova. Dobrovolník bude mít také možnost získat zkušenosti s přípravou a plánováním různých akcí, workshopů či přednášek a vyzkoušet různé rukodělné a kreativní činnosti.

Místem konání je Prenčov u Banské Štiavnice a na oficiálních stránkách obce můžete najít informace jak o kulturním dění, tak o turistice, historii atd.

14054997_10207074277876835_847444043914171381_n

Co je potřeba?

  • věk 17 – 30 let
  • 1 rok volna
  • zájem o přírodu a umění

Znalost angličtiny není potřebná!

Začátek EVS je 1.9. 2016 , tak neotálejte s rozhodováním a jděte do toho! Pro jakékoliv další informace pište na email bara.rodi@gmail.com.

Programy EVS jsou financovány Evropskou unií. Dobrovolník bude mít hrazeno ubytování, pojištění a cestovní náklady. Dále bude dostávat kapesné a peníze na jídlo.

 

 

Autor: Iva Žůrková

Jsem Iva, pro mnohé IF. Pocházím z krásné a okouzlující Olomouce. Jsem takový někdy až příliš optimistický, romantický, ezo-hippie-punk snílek. Jsem jazykový nadšenec a ráda cestuji a poznávám jiné kultury a jejich tradice. Ráda trávím čas v přírodě, tvořím, píšu, fotím, cvičím jógu, tančím, čtu nebo se poflakuji po kavárnách. Moje studia ve zkratce - česko-francouzská sekce (spousta pobytů ve Francii), Univerzita Palackého, obor francouzská a polská filologie (rok v Lille ve Francii, půl roku ve Varšavě v Polsku, jazykový pobyt v Polsku a v Estonsku). Konec úspěšný, teď už jen svoboda... a "dospělácký" život? Nejspíš ano, ale k tomu plno zábavy! Chvíli jsem byla paní učitelka a chvíli jsem pracovala v neziskovce, která připravovala projekty pro mládež, kde šlo hlavně o to neformální vzdělání. Asi mě to baví o fous víc než "učitelkování" a hodlám v tom pokračovat. Momentálně - jako konečně svobodná duše s ukončeným studiem - jsem na EVS v Estonsku. Plním si svůj sen - naučit se estonsky a objevit estonskou kulturu. Třeba se tu občas podělím o své postřehy :) Jo a někdy se strašně rozepíšu a z krátkého info je slohovka! ...ehm...

Comments are closed.