Roční dobrovolnictví s lidmi s autismem

Díky programu Evropské dobrovolné služby můžete strávit celý rok smysluplnou činností – prací s lidmi s autismem ve slovenské organizaci SPOSA. Mladiinfo hledá jednoho dobrovolníka či dobrovolnici na projekt začínající v lednu 2017.

Evropská dobrovolná služba je možností pro mladé lidi od 18 do 30 let, jak  se věnovat dobrovolnické práci v zahraničí. Dobrovolníkům je během projektu zajištěno ubytování, pojištění a doprava a dostávají kapené i finance na jídlo.

Právě teď se můžete přihlásit na projekt Evropské dobrovolnické služby v organizaci SPOSA v Bratislavě. SPOSA se věnuje lidem s autismem a jejich rodinám už od roku 1994 a má dlouholeté zkušenosti také s hostováním zahraničních dobrovolníků. Více o organizaci se dozvíte zde.

Dobrovolník, kterého hledáme, by měl mít sociální cítění, trpělivost a chuť pracovat v multikulturním prostředí. Znalost cizího jazyka však není podmínkou.

Dobrovolník se bude věnovat přímé práci s klienty zařízení a jejich rodinami, ale také projektovému managementu a bude mít prostor pro rozvoj vlastních nápadů a aktivit. Na místě budou současně působit čtyři dobrovolníci EVS z různých zemí.

Projekt začíná v lednu 2017 a trvá jeden rok. Další informace o projektu najdete tady.

Pokud vás nabídka zaujala, pošlete svůj krátký motivační dopis a životopis na e-mail tereza.svobodova@mladiinfo.cz.

Uzávěrka pro přihlašování je 05. 12. 2016.

sposa_bratislava_foto