Staňte se dobrovolníkem rekreačního centra v Německu

Už víte, kam vyjet o letních prázdninách? Léčebné centrum v Německu přináší nevšední příležitost, jak smysluplně prožít letní měsíce a poznat nové lidi, a to za doprovodu pravidelných meditací a jógy. Vyberte si z rozmanité nabídky dobrovolnictví nebo zkuste stáž.

Léčebné centrum sídlící na hradě Schochwitz a nesoucí stejnojmenný název se nachází v německém Sasko-Anhaltsku. Již přes 10 let využívají návštěvníci holistických terapeutických služeb v klidném prostředí, obklopeni přírodou.

Healing castle Schochwitz. Zdroj: healingcastle.com

Jak se zapojit?

V rámci dobrovolnictví se můžete angažovat v různých aktivitách od vaření, renovování, zahradničení, obsluhy hostů až po instruktáž jógy. Především však záleží na vašich dovednostech, můžete přijít i s vlastní iniciativou. Minimální délka pobytu je jeden měsíc.

Centrum také přijme stážisty, kteří budou působit v oblasti managementu hotelu a budou spravovat sociální média. Ideální délka stáže je šest měsíců od dubna do října 2018.

Co se od dobrovolníka očekává?

Dobrovolník běžně pracuje 6 hodin denně a má nárok na 1 den volna týdně. Pro pracovní den je stanovený harmonogram aktivit, které je třeba dodržovat. V praxi to funguje tak, že v časných ranních hodinách se cvičí jóga či se medituje, následuje snídaně, pracovní doba od 8 do 14 hodin, oběd a zbytek dne je volný. V centru dále platí, že se připravují pouze vegetariánské pokrmy.

Kontakt

Zájemce o dobrovolnictví/stáž musí vyplnit online formulář na stránkách střediska. S doplňujícími otázkami se neváhejte obrátit na centrum emailem na adrese healingcastle@gmx.de.

Zdroj: healingcastle