Řecko pro studenty: Kam se podívat po hlavní sezóně?

U studentů a mladých lidí je Řecko nesmírně populární. Ať už si chcete odpočinout od ruchu přeplněných kolejí, toužíte nasát atmosféru starověké historie nebo prahnete po pořádném večírku, tady najdete přesně to, co potřebujete.

Text vznikl v rámci placené inzerce.

Pokud zemi navštívíte mimo hlavní sezónu, vyhnete se tak hordám kvílejících dětí a vysokým cenám nejen za zmrzlinu. Řecko se chlubí příjemnými teplotami po většinu roku, takže rozhodně o nic nepřijdete. V nabídce jsou levné lety z mnoha evropských letišť i ty nejvýhodnější nabídky cestovek. Dejte dohromady partu kamarádů a inspirujte se naším přehledem nejlepších studentských destinací v Řecku.

Luxusní Santorini

Krásný slunný ostrov Santorini je ideálním cílem svatební cesty. Nejedná se právě o nejlevnější místo v Řecku, ovšem i tady lze najít hostely za pouhých 15 € za noc a další levná ubytování vyhovující studentskému rozpočtu. Možná nepůjde o ten největší luxus, nicméně studenti koneckonců necestují na řecké ostrovy, aby seděli v hotelu, ale aby něco viděli. S četnými studentskými bary Santorini možná postrádá zralejší atmosféru, vyrovnává to však typickými malebnými sceneriemi.

Nechte se okouzlit ohromujícími černými plážemi, impozantními útesy a bílými domečky. Milovníci historie by měli navštívit archeologické muzeum nebo význačné naleziště Akrotiri 12 km od hlavního města. Vhodnými měsíci pro návštěvu Santorini mimo hlavní sezónu jsou duben, květen, říjen a začátek listopadu.

Divoký Rhodos

Rhodos, největší z Dodekanéských ostrovů, vzbuzuje u mladých lidí a studentů nemalý zájem. Láká starobylými památkami i bujarým nočním životem. Středověké centrum stejnojmenného města je místem světového dědictví. Z historických pamětihodností zaujme např. akropole, guvernérský palác, palác velmistrů, citadela, synagoga aj. Navštívit tu můžete také židovské nebo archeologické muzeum. Rhodos má vcelku příznivé klima pro pěstování hroznů. Ochutnejte zdejší lahodná vína i famózní kuchyni. Fanoušci golfu ocení 18jamkové hřiště.

Blízké Korfu

Korfu nabízí klidná zákoutí i rozmanitý noční život. Díky snadné přepravě může každý, kdo potřebuje oddech po vzrušující párty, naskočit na autobus a po krátké jízdě nalézt tichý koutek k odpočinku. Z nejoblíbenějších letovisek jmenujme Acharavi s dlouhou písečnou pláží i aquaparkem a Rhodu vyhledávanou fanoušky windsurfingu. Za nejhezčí pláž se považuje bájemi opředená Paleokastritsa, náležející mezi nejkrásnější pláže v Řecku. Nouze tu není ani o kulturní zážitky. Navštivte třeba Byzantské muzeum nebo Muzeum asijského umění v hlavním městě Kerkyra.

Zakynthos pro treking

Ostrov olivovníků Zakynthos, známý též jako Zante, má k dispozici velkolepé pláže, klidná města i řadu populárních barů. Vzhledem k jeho velikosti není těžké nalézt ubytování vyhovující všem rozpočtům. Milovníci šnorchlování by měli nasednout na loď z Porto Vromi a dopravit se k úchvatné pláži Navagio, kterou obklopují dramatické útesy. Půvabná zátoka přitahuje pozornost bílým pískem a křišťálově čistou modrou vodou. Zakynthos s rozmanitými sceneriemi proslul rovněž jako báječné místo pro treking a hiking. Většina lidí považuje za nejlepší čas k návštěvě období od března do května a od září do začátku prosince, kdy nehrozí extrémní horko a dají se pohodlně objevovat památky.

Athény plné památek

Řecko netvoří pouze ostrovy, ale i velkolepé hlavní město Athény, které může po hospodářské krizi stále vyjít docela levně. Platí tudíž za skvělou studentskou destinaci, jež navíc nabízí vzrušující noční život, příjemné restaurace a množství pamětihodností přitažlivých nejen pro fotografy.

Udělejte si selfie před Akropolí, prohlédněte si Dionýsovo divadlo a Hadriánův oblouk nebo si zajděte za špetkou kultury do archeologického muzea. Nejvhodnějšími měsíci k návštěvě Athén jsou duben, květen, říjen a listopad.