První Klimakemp se blíží!

Zajímáte se o ochranu životního prostředí a také vás znepokojují zprávy o změně klimatu? Vyjeďte na klimakemp a dozvíte se víc!

Společenské hnutí Limity jsme my sdružuje jednotlivce z aktivistických skupin po celé republice. Sdružení vzniklo v roce 2015 na popud vládního návrhu prolomit limity těžby hnědého uhlí v Severních Čechách.

Hnutí se snaží mimo jiné poukázat na to, že těžba a spalování uhlí neškodí jen zdraví lidí v ČR, ale je také jedním z příčin změn klimatu celé planety. Limity se snaží prosadit budoucnost bez fosilních paliv a ukončení těžby uhlí v co nejbližší budoucnosti.

První ročník Klimakempu

Na celosvětové úrovni klimatické problémy řeší Hnutí za klimatickou spravedlnost. Právě tímto hnutím se inspirují čeští aktivisté a vy je můžete podpořit.  Od 21. do 24. 6. 2017 se bude v Mostecké pánvi konat Klimakemp. Tento kemp se bude konat poprvé  a určitě stojí za to se ho zúčastnit.

Zdroj: limityjsmemy.cz

V připravovaném programu nebudou chybět workshopy, diskuze, protesty proti spalování a těžbě uhlí, ale i kulturní vystoupení. Konkrétní program bude upřesňován. Účastníci budou během pobytu žít ve společně spravovaném táboře na základě principů udržitelnosti.

Pokud vás nabídka Klimakemp zaujala, sledujte webové stránky  nebo Facebook události.

Zdroj: Limity jsme my