Nechte se pozvat na jubilejní 10. ročník Noci kostelů! A to jako návštěvník nebo dobrovolník.

(Pro)žij Noc kostelů! Noc kostelů je již tradiční každoroční akce, kdy se otevírají dveře mnoha chrámů, kostelů a modliteben napříč všemi církvemi po celém Česku. Do prvního ročníku v roce 2009 se zapojilo 34 kostelů, letošního ročníku se zúčastní 1 334 a nabídnou dohromady 4 018 programů. Takže je z čeho vybírat!

Nejde o to, jestli do kostela vůbec chodíte. Asi každý má ve svém okolí nějaký kostel. Byli jste tam někdy? Víte jak vypadá? Skvělé na této akci je, že umožňuje nezávazně navštívit, prohlédnout si prostory krásných českých kostelů. A že jich v Česku je!

Možná právě díky Noci kostelů poznáte i ten, který máte pár metrů od domu nebo tuto akci můžete chápat jako tip na výlet a podívat se i do míst vzdálenějších. Otevřeny budou jak velké kostely a chrámy, tak i menší vesnické kostelíky.

Logo Noc kostelů. Zdroj Noc kostelů. www.nockostelu.cz

Proč se zúčastnit Noci kostelů?

Důvodů k účasti je hned několik. Programy jsou opravdu pestré. Vydat se můžete na historické prohlídky, do věží, na koncerty nebo se něco nového dovědět ze života dané církve. Na stránkách Noci kostelů, si můžete v databázi vyhledat zapojené kostely dle krajů a podívat se na programy, které nabízejí.

Je vám role návštěvníka málo? Tato akce by se na řadě míst neobešla bez rukou dobrovolníků. Nejeden kostel by se bez jejich pomoci neobešel. Pokud i vy máte chuť se aktivně zapojit do příprav či pomoci s vlastním programem, není nic jednoduššího, než zkontaktovat dané místo. Kontaktní osoby jsou uvedeny opět na stránkách Noci kostelů nebo můžete kouknout na web jednotlivých objektů či církví.

Nezapomeňte, že na řadě míst je otevřeno jenom v tento den a program na každém místě je jedinečný. Nenechte si proto Noc kostelů 2018 ujít a zavítejte do některého kostela v pátek 25. května!

Zdroj: www.nockostelu.cz