Promítáte i vy?

Chcete udělat něco pro své okolí, něco se dozvědět a přiučit, připadat si důležitě, užitečně a navíc ještě kulturně? Tak promítejte! Organizátoři profláklého festivalu Jeden svět tento projekt pořádají už několik let, takže by byla skoro ostuda, se ho taky nezúčastnit. Jde o to, půjčit si od Jednoho světa zadarmo film/y podle vlastního výběru a promítnout je kdekoliv a komukoliv. V nabídce je v současnosti 13 filmů s lidskoprávní tématikou, které byly vybrány hlasováním diváků, jejich zajímavost a aktuálnost je tedy zaručena. Promítání filmů je ideální pro školní filmové kluby, kavárny, filmové večery, ale i jen tak mezi kamarády.

Jak všechno funguje? Na stránkách projektu vyplníte objednávkový formulář, na základě kterého vám nejpozději do týdne před plánovanou projekcí přijde film na DVD. Pokud neplánujete projekci v dohledné době opakovat, film zase do týdne vrátíte a bude to. Ano, je to opravdu tak jednoduché a úplně bezplatné.

Existují i návrhy letáčků, pomocí kterých můžete vaše promítání zpropagovat, vlastní iniciativě se ale meze nekladou. Organizátoři nevyžadují žádný minimální počet diváků, takže to prostě zkuste, i kdybyste nakonec měli film zkouknout sami.

Pokud patříte přece jen pouze mezi konzumenty, sledujte aspoň seznam produkcí a přijdě se podívat na projekci některého z titulů, určitě nebudete litovat.