Projekt v Estonsku “Anxiety in You(th) and EU”

Rok 2020 rozhodně nebyl takový, jak si ho většina z nás představovala. Přinesl spoustu nových situací, se kterými jsme se museli jako společnost i jako jednotlivci vyrovnat a ne vždy to bylo jednoduché. Možná právě události a zkušenosti z tohoto roku pro vás budou impulsem přihlásit se na projekt v Estonsku, který nese název “Anxiety in You(th) and EU.”

Ilustrační foto. Zdroj: databáze fotografií Mladiinfo

Co vás čeká?

Na tomto desetidenním projektu v Estonsku, který je součástí programu Erasmus+ se setkáte s dalšími mladými lidmi z evropských zemích (Estonsko, ČR, Španělsko, Rumunsko, Řecko, Lotyšsko) a společně se budete zabývat tématy, která jsou spojena s úzkostí. 

Projekt  má sloužit jako impulz k nastartování online kampaně zaměřené právě na problematiku úzkosti a na její příčiny. Vy získáte povědomí o tom, co je to úzkost a jaké jsou její příčiny, osvojíte si znalosti, jak se jí bránit a jak pomoci druhým, budete sdílet znalosti, jak k boji proti úzkosti přistupují jednotlivé partnerské státy, dozvíte se tipy, kde hledat potřebnou pomoc a v neposlední řadě posílíte spolupráci mezi vysílajícími organizacemi.

Kromě toho získáte zkušenosti v oblastech jako je vyjadřování a komunikace, plánování, vedení týmu a IT. 

Projekt se bude konat 5. – 14. 4. 2021 v estonské vesničce Taevaskoja, která se nachází na jihovýchodě země, nedaleko hranic s Ruskem.

Ilustrační foto. Autor: Silviarita. Zdroj: Pixabay.com

Ubytování, doprava a financování projektu

Jelikož se jedná o projekt, který je součástí programu Erasmus+, ubytování, strava i aktivity jsou kompletně zajištěny a nic vás tedy nebudou stát. Také vám budou proplaceny cestovní náklady z místa bydliště do místa konání projektu a to do výše 275 euro.

Ubytováni budete ve vesnici Taevaskoja v domě, který je nazýván Puhkekeskus, kde budete sdílet pokoj s jedním nebo dvěma účastníky.

Více podrobnějších informací naleznete v tomto info-packu. V info-packu je uveden starý termín, který bylo nutné kvůli pandemii změnit, nenechte se tím tedy zmást.

A co musíte splňovat?

Abyste se na tento projekt v Estonsku dostali, je nutné splňovat následující požadavky:

  • Věk mezi 19 – 26 lety
  • Mít čas od 5. 4. do 14. 4. 2021
  • Přihlásit se na projekt do 31. 1. 2021
  • Mít platný cestovní pas
  • Být občanem ČR
  • Mít chuť poznat nové lidi a rozšířit si obzory 🙂

Pokud vás projekt zaujal, více informací a také přihlášku naleznete na tomto odkazu.

A pokud byste vyrazili raději někam jinam, navštivte naši databázi a třeba vás zde něco zaujme!