Projekt Sailing for Sustainability hledá účastníky

Už dnes je uzávěrka přihlášek projektu Sailing for Sustainability – napište esej a vydejte se na týdenní plavbu po Baltském moři!

Projekt Sailing for Sustainability  je celoevropská aktivita zaměřená na téma udržitelného rozvoje. Sailing for Sustainability bude probíhat od 18. června do 15. července v oblasti Baltského moře. Skupina mladých drobrovolníků  se na lodi Lovis vydá na plavbu se začátkem v Gdaňsku (Polsko) a koncem v Turku (Finsko).

V souvislosti s konferencí OSN o udržitelném rozvoji Rio+20 , bude Sailing for Sustainability pořádat čtyři týdenní semináře pro mládež a mladé dospělé z celé Evropy, zejména pobaltských zemí. Zároveň bude po trase plavby pořádat několik jednodenních akcí v přístavech pro veřejnost. Hlavními tématy workshopů i celé plavby pak bude sociální, environmentální i ekonomická udržitelnost.

Plavba bude propagací udržitelného životního stylu, pohybu bez emisí CO2 na lodi z přírodních materiálů. Během měsíce plavby proplují účastníci města Gdaňsk, Liepaja, Pärnu a Talin, kde se během akcí pro veřejnost budou věnovat tématům alternativní ekonomie, udržitelnosti, obnovitelné energie a dalším.

Účastníci se budou na lodi střídat po týdnech. Na každý týden hledá posádka  Lovis nadšence od 18 do 30 let, kteří se nebojí strávit týden na moři a zajímají je témata udržitelného rozvoje.

Účastnický poplatek je 80 Euro, z něhož bude účastníkům zpětně proplaceno 70% cestovních nákladů.

Přihlašovací formulář a další informace na stránkách projektu.

 

Podle Inex.cz a Sailingforsustainability.com