Projekt Rozhoduj o Evropě

Zajímá vás politika Evropské unie a studujete střední školu? V tom případě si určitě nenechte si ujít brněnský regionální seminář projektu Rozhoduj o Evropě.

O projektu

Projekt Rozhoduj o Evropě je spojení setkání mládeže, interaktivních seminářů, simulace modelového zasedání institucí Evropské unie a konference. Skládá se z aktivit, které představují pro účastníky kombinaci informované debaty mezi lidmi, politiky a odborníky s rozhodovací pravomocí. To vše je doprovázeno simulací institucí EU. Srdečně jsou zvaní studenti středních škol z České republiky a Slovenska.

Zdroj: http://rozhodujoevrope.cz/

Regionální semináře

Projekt se nyní nachází ve fázi pořádání regionálních jednodenních seminářů. Regionální workshopy se skládají ze tří interaktivních částí – představení EU a jejích institucí, zjednodušené simulace Rady EU a dialogu s osobami s rozhodovací pravomocí.

V letošním roce je projekt podpořen Odborem komunikace o evropských a institucionálních záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR.  Dalším bodem programu semináře tak bude i simulace institucí EU „Staň se na den tvůrcem evropské politiky“. Kromě toho bude tento ročník také ve znamení strukturovaného dialogu, kdy budou mít mladí lidé šanci debatovat s politiky, úředníky, či odborníky o problémech místní až evropské úrovně. Účastníci si vyberou sami téma, kterému se budou během simulace věnovat.

Hrazeno je cestovné i občerstevní na semináři. Nejaktivnější se zůčastněných získají ceny a následně budou vybráni pro účast na hlavní části projektu, na pětidenní simulaci institucí Evropské unie v Brně a závěrečné konferenci v Bratislavě.

První seminář z programu se koná 23.1.2017 v Brně. Místem workshopu je Společenský sál, Úřad městské části Brno-střed, Dominikánská 2, Brno. Pozor, počet míst je omezen, proto je nutné se přihlásit. Regionální semináře budou probíhat mezi lednem a červnem 2017 po městech České republiky s Slovenska. Vyberte si i vy to své. Více informací o projektu včetně kompletního programu a seznamu měst naleznete na webových stránkách Rozhoduj o Evropě.

Zdroj: Rozhoduj o Evropě