Třífázový projekt proti projevům nenávisti

Byli jste svědky nebo jste se stali obětmi projevů nenávisti a chcete se naučit jak proti nim aktivně bojovat? Pracujete rádi s mladými lidmi? Pojeďte si užít krajiny Portugalska, Bulharska a Nizozemí v rámci třífázového projektu o lidských právech, diskriminaci a hate speech.

Organizace CAAT Projects hledá účastníky na projekt All on the same boat – becoming an activist against hate, který je rozfázovaný do tří částí – tréninkového kurzu, výměny mládeže a semináře.

Akce budou postupně probíhat v Portugalsku (27. 2. – 8. 3. 2017), Bulharsku (květen 2017) a nakonec v Nizozemí (červenec 2017). Mezi jednotlivými fázemi jsou navíc naplánovány další aktivity, které vám pomohou nabyté informace dostat do praxe a aktivně se podílet na boji proti projevům nenávisti.

Foto: Avairo, Portugalsko. Licence CC0.
Foto: Avairo, Portugalsko. Licence CC0.

Spolu s vámi se projektu účastní dalších 15 lidí z 8 zemí Evropy (Bulharsko, Česká republika, Finsko, Řecko, Itálie, Nizozemsko, Portugalsko, Turecko) a vy budete mít možnost potkat zajímavé jednotlivce, kteří sdílejí stejnou vášeň a smysl pro dobrou věc.

Skvělou zprávou je, že doprava, ubytování a jídlo jsou hrazeny programem Erasmus+ Youth Action. Ovšem není zde zahrnut účastnický poplatek na tréninkovém kurzu a semináři, který činí v obou případech 45 EUR.

Pokud máte zájem o více informací, podívejte na informační leták projektu. Deadline přihlášek je 31. 12. 2016.

Odkryjte v sobě pravého aktivistu/aktivistku a využijte své schopnosti naplno! No hate speech!

Zdroj: Youth in Advance 18+