Projekt o zdravém vaření je tu!

Chceš si užít o prázdninách spoustu zábavy a naučit se pár nových receptů? Zajímáš se o zdravou stravu? Chceš se podílet na tvorbě kuchařky a poznat u toho spoustu nových kamarádů? Tohle je to pravé!

V malebné vesničce Stradonice nedaleko Prahy bude na přelomu června a července pořádně živo. Sjede se sem téměř čtyřicet mladých lidí z Polska, Slovenska a České republiky. Proč? Zúčastní se projektu Zdravé vaření (Healthy Cooking) podporovaného evropským programem Erasmus+.

11289480_10203048571655786_6905734575978239298_o (foto: Petra Svobodová)

Během týdenního projektu (28. 6. – 6. 7. 2015) si účastníci vyzkouší sami připravit různá jednoduchá a zdravá jídla, která budou moci uvařit i doma. A kdyby recept náhodou zapomněli, budou mít k nahlédnutí kuchařku, kterou společnými silami během týdne vytvoří. Dále budou mít možnost zjistit něco o kuchyni a stravovacích návycích doma i jinde a během polského, slovenského a českého večera budou mít možnost ochutnat dobroty z dané země, seznámit se nejen s gastronomií, ale i kulturou či historií.

Kromě toho je v plánu návštěva Prahy, zábavné tvoření životopisů a velmi důležitá bude i celodenní akce pro mladé dospívající z dětských domovů – celá v režii účastníků, kteří si tak vyzkouší své komunikační a organizační schopnosti.

vareni(ilustrační foto)

Datum: 28.6. – 6. 7. 2015
Místo konání: Stradonice – Nižbor, Česká republika
Zúčastněné země: Česko, Slovensko, Polsko
Počet účastníků: 10 účastníků a 2 vedoucí z každé země
Věk účastníků: 16 – 23 let
Jedná se o inkluzivní projekt, zapojit se tedy může úplně každý, i když třeba neumí anglicky.

Zdravé vaření přispívá svou troškou do mlýna k Food Revolution, celosvětové akci pořádané kuchařem J. Oliverem, která má za cíl vzdělávat děti a mládež o jídle (více o této akci najdete na stránce Food Revolution Day). Navíc Zdravé vaření umožňuje zapojit se do mezinárodního projektu i osobám znevýhodněným (např. nízká znalost AJ, sociální poměry aj.).

tmelník

Pro více informací o projektu nás neváhejte kontaktovat: ondrej@tmelnik.cz, +420 721 085 840