Staňte se starším kamarádem/kamarádkou dítěte v programu Pět P

Staňte se oporou dětí v těžké životní situaci. Hestia hledá dobrovolníky, kteří by prostřednictvím nejrůznějších výletů, aktivit a rozhovorů trávili čas s daným dítětem a podpořili tak jeho zdravý rozvoj a sebevědomí.

Ilustrační fotografie. Autor: skitterphoto.com. CCo License. Zdroj: https://www.pexels.com/
Ilustrační fotografie. CC0. Pexels.com

O programu

Pět P (Pomoc, Přátelství, Podpora, Péče a Prevence) je dobrovolnický program určený dětem a mládeži ve věku 6-15 let, které to mají jakýmkoli způsobem v životě složitější, než jejich vrstevníci. Jsou to děti, které si obtížně hledají kamarády právě díky svým zdravotním, rodinným, výchovným, sociálním či jiným znevýhodněním. Dobrovolníci udržují kamarádský vztah s dětmi prostřednictvím nejrůznějších aktivit, drobnými zážitky, výlety, povídáním si s dítětem, atd.

Podmínky dobrovolnictví

  • věk nad 18 let
  • čas 2-3 hodiny týdně na schůzku s dítětem a k tomu jedenkrát měsíčně na skupinovou supervizi

Během roku se konají 2-3 vstupní výcviky. Seznámíte se s typologií klientů programu, vyzkoušíte si, jak zvládat krizové situace, získáte detailní informace o tom, co vás v Pět P může potkat. Účast na výcviku vás nezavazuje k účasti v programu.

Po absolvování vstupního výcviku budete mít k dispozici odbornou podporu koordinátorů a skupinové supervize. K účasti v programu nemusíte mít žádné speciální vzdělání.

Podrobnější informace naleznete na stránkách organizace HESTIA.

Jak se přihlásit

Máte-li zájem o další informace, vyplňte dotazník dobrovolníka anebo se ozvěte na některý z kontaktů.

Kontakty

Telefon: 728 006 514; 257 328 901

Email: petp@hest.cz

 

Zdroj: Hest.cz

 

 

Uložit