Procestuj Evropu s Schwarzkopf Foundation!

Každý, kdo baží po cestovatelských zážitcích, by měl teď zbystřit. Schwarzkopf Foundation opět vypisuje grant na cestovatelské výlohy, které mohou získat nadšenci věnující se evropské integraci či podpoře v porozumění mezi evropskými národy.

Prostřednictvím stipendia se Schwarzkopf Foundation snaží o to, aby mladí lidé získali větší povědomí o Evropě a evropské integraci. Mladí lidé ve věku 17-27 let (a zároveň obyvatelé zemí EU) tak mohou požádat o přidělení grantu na cestování po evropských zemích.

Schwarzkopf Foundation. Zdroj: schwarzkopf-stiftung.de/en/awards

Podmínkou je kromě věku a občanství v Evropské unii také podání cestovatelských reportů v podobě videa, fotek nebo blogu a odevzdání dokladů o placení. Cestování po Evropě se musí uskutečnit v roce 2017 a nemělo by začít později než v září. Plánování, rezervace ubytování je pak už zcela na vybraném účastníkovi.

Druhy grantů, o které je možné požádat:

1. Běžný grant v celkové výši 550 EUR

Finanční injekce ve výši 400 EUR se vyplácí před uskutečněním cesty, zbylých 150 EUR účastník dostane po předložení požadovaných dokladů. Při tomto typu grantu má účastník zcela volnou ruku ve výběru navštívených míst. Podrobnější informace o tomto typu grantu naleznete v informačním letáku.

2. Grant v podobě Interrail Global Pasu

Mezinárodní evropská jízdenka od Deutsche Bahn v hodnotě 372 EUR umožňuje volné cestování v 30 evropských zemích, Rusku a Turecku. Více informací naleznete v podmínkách grantu.

3. Grant na cestu do Řecka

Pro zájemce z Německa připravila nadace ve spolupráci s Kreuzberger Kinderstiftung speciální stipendium ve výši 550 EUR na cestu do Řecka. Více informací pod tímto odkazem.

A jak se přihlásit?

Stačí vyplnit přihlašovací formulář a odeslat ho do 19. března 2017. 

Zdroj: Schwarzkopf Foundation