Příští stanice svět

Příležitosti, jak vycestovat, na tebe čekají všude, kam se podíváš. Máš 6.6. volno? Tak si napiš do diáře: „Příští stanice svět“!

Dům zahraniční spolupráce

Příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a česká národní agentura pro mezinárodní vzdělávání a výzkum, to přesně je DZS. Dům zahraniční spolupráce ti usnadní zapojení se do mezinárodních aktivit, poskytuje informační nebo poradenské služby. DZS administruje kromě menších programů, jako je například CEEPUS, pro nás velice známé programy, a to Erasmus+ a Evropský sbor solidarity. Pokud tě DZS zajímá víc, probádej jejich webovky, nebo si poslechni některou z inspirujících epizod podcastů. Najdeš tam jak aktuální témata, tak rozhovory se studenty nebo učiteli.

Příští stanice svět, DZS
DZS. Zdroj: FB DZS

Příští stanice svět, na to vem jed!

Na pobočce DZS v Praze to 6.6. ožije! Čeká tě napěchovaný program, určený pro mladé lidi ve věku 17-25 let, a to hned od rána. Zjistíš, jak vyrazit na Erasmus+ už na střední, o čem je DiscoverEU, proč se vyplatí proměňovat své nápady v realitu nebo zabrousíš do vod evropských voleb. V místnosti Vesmír se těš na virtuální realitu, kde procestuješ různé metropole nebo si užiješ jízdu japonským rychlovlakem.

Na čtvrtém ročníku tě čeká i zkušený tým Národního ústavu pro duševní zdraví, se kterým můžeš probrat, jak na psychickou pohodu, zkušení odborníci ti předají rady všeho druhu a když tě přepadne únava, odpočineš si v houpací síti, nebo se necháš ozdobit dočasným tetováním.

Registrace

Celou akci máš gratis, pokud však zavítáš na přednášky do místností Svět nebo Evropa, pro jistotu si zarezervuj místo. V případě dotazů se obrať na e-mail kristyna.veitova@dzs.cz