Přihlaste se do simulací určených pro studenty ZŠ, SŠ i VŠ

Asociace pro mezinárodní otázky na podzim spustila přijímací řízení do několika vzdělávacích projektů určených pro žáky základních, středních i vysokých škol. Pokud vás zajímá světová politika a baví vás debatovat, neváhejte!

Přehled jednotlivých simulací

1. Simulace jednání OSN, NATO, EU

Pražský studentský summit, největší vzdělávací projekt svého druhu ve střední Evropě, slaví letos již dvacátý druhý rok. Projektu se každoročně účastní více než 320 studentů z celé České republiky a jeho hlavní vzdělávací metodou je pro středoškoláky určená simulace jednání OSN (v češtině) a NATO (v angličtině) a pro vysokoškoláky model Evropské unie (v češtině).

Uzávěrka přihlášek:

  • Model OSN – 30. září 2016
  • Modely NATO a EU – 14. října 2016

Více informací naleznete zde.

Více si o registraci do jednotlivých modelů přečtěte zde.

2. „Staň se diplomatem“!

Pod hlavičkou Pražského studentského summitu AMO pořádá také sérii vzdělávacích regionálních simulací s podtitulem „Staň se diplomatem!“, které budou simulovat jednání Rady bezpečnosti OSN. Ty jsou určeny pro žáky 8. a 9. tříd základních škol (a odpovídajících ročníků gymnázií) a uskuteční se v několika českých krajích.

První akce pro žáky z Moravskoslezského kraje se bude konat 4. října 2016 v Ostravě.

Uzávěrka přihlášek: nejpozději do 25. září 2016

Více informací a registrační formulář naleznete zde.

3. Simulace prezidentských volebních debat

U příležitosti nadcházejících amerických voleb AMO pořádá také simulace prezidentských volebních debat, které jsou určeny pro studenty středních škol a konají se v angličtině.

Vybraní účastníci si budou moci vyzkoušet zastávat postoje republikánských či demokratických kandidátů v rámci veřejné debaty:

  • v Brně (24. října 2016, Knihovna Jiřího Mahena)
  • v Praze (7. listopadu 2016, Centrum současného umění – DOX).

Uzávěrka přihlášek: 10. října 2016

Více informací naleznete zde.

Registrační formulář naleznete zde.

 

Zdroj