Přihlaste se na školení pro koordinátory EVS

Přejete si zlepšovat dobrovolnictví v Evropě i za jejími hranicemi? Máte zkušenosti s koordinací projektů Evropské dobrovolné služby (EVS) nebo Evropského sboru solidarity (ESC)? Potom by vás mohlo zaujmout školení ESCalator, které se v září bude pořádat v České republice.

Tréninkový kurz ESCalator volně navazuje na dvě minulá úspěšná mezinárodní školení organizovaná Asociací neformálního vzdělávání. Toto školení je určeno pro koordinátory dobrovolníků a reaguje na transformaci Evropské dobrovolné služby (EVS) na nový program Evropského sboru solidarity (ESC).

Ilustrační fotografie. Zdroj: pixabay.com

 

Program školení

V rámci školení ESCalator se můžete těšit mimo jiné na:

  • objevování různých druhů projektů Evropského sboru solidarity,
  • rozvíjení kompetencí a motivací koordinátorů,
  • prohlubování znalostí a dovedností v komunikaci včetně interkulturní dimenze,
  • sdílení příkladů dobré praxe, tipů a zkušeností koordinátorů pro rozvoj, inspiraci a zlepšování práce,
  • podporu síťování mezi účastníky, zastoupenými organizacemi a prohloubení jejich dlouhodobé spolupráce.

Kdy a kde?

Tréninkový kurz se koná 10. – 16. 9. 2019 ve Velkých Pavlovicích v Ekocentru Trkmanka (ČR).

Pro koho?

Tréninkový kurz ESCalator je určen zkušeným koordinátorům dobrovolníků EVS nebo ESC ze zemí Evropské unie a partnerských zemí (region Western Balkan/SEE). Účastníci by měli působit v akreditovaných podpůrných a hostitelských organizacích.

Do mezinárodního školení se zapojí účastníci z těchto zemí: Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Česká republika, Itálie, Kosovo, Německo, Maďarsko, Makedonie, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovinsko, Srbsko, Turecko.

Přihláška

Přihlašování je možné prostřednictvím tohoto formuláře. Uzávěrka přihlášek je 15. 7. 2019. Na pozvánku na školení se můžete podívat  v tomto odkazu. Projekt je podpořen z grantu Erasmus+.

Zdroj: Asociace neformálního vzdělávání