Přihlašování na Tamjdem spuštěno

První jarní den se na stránkách Tamjdemu rozeběhlo přihlašování na jarní a letní workcampy 2013. Zájemcům o krátkodobou zahraniční nebo domácí dobrovolnickou zkušenost se skupinou lidí z celého světa už nic nebrání, aby si vybrali projekt podle svých zájmů a přihlásili se.

Workcamp je krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt trvající jeden až tři týdny. Sejde se na něm malá skupina asi deseti lidí z různých koutů Země, kteří se společně zapojují do veřejně prospěšných aktivit v různých oblastech, od ochrany přírody po práci s lidmi s handicapem. Zpravidla je práci věnováno pět až šest hodin denně, víkendy jsou volné. Zůstává tak spousta času na spíše prázdninové aktivity – dobrovolníci jezdí na výlety, sportují, prostě se baví.

V nabídce je více než tisíc projektů, které se konají převážně od června do září. Výběr zaměření workcampů je opravdu široký, každý si najde to, co ho baví, nebo co by chtěl poznat.

Workcamp je pro každého s alespoň základní komunikativní znalostí cizího jazyka – na většině workcampů se mluví anglicky. Druhou podmínkou je věk, na zahraniční workcampy můžeš vyjet od osmnácti let. Workcampů v České republice se můžeš účastnit již od šestnácti.

Účastnický poplatek činí 1800 Kč (pro studenty 1500 Kč). Na workcampu máš zajištěno ubytování a stravu. Sám/sama si platíš cestu tam a zpět. Dobrovolnická práce je samozřejmě neplacená.

Více o workcampech, databízi projektů a pžihlašování najdete na webu Tamjdemu.

 

Zdroj: Tamjdem.cz