Rádi dobrovolničíte, ale nemáte čas se zapojit dlouhodobě? Právě pro vás je tu možnost zorganizovat dobrovolnickou akci na den a pomoci tak svému okolí.

Na den je unikátní dobrovolnický projekt, který vznikl v roce 2013. Jeho cílem je propojovat širokou veřejnost s neziskovými organizacemi. Projekt umožňuje neziskovým organizacím se zviditelnit, přispívá k větší angažovanosti v dobrovolnictví a přináší smysluplné využití volného času. Zájemci se mohou zapojit podle svého uvážení buď jako organizátoři akce nebo jako dobrovolníci.

Zdroj: Facebook/naden

Organizátoři

Pokud se chcete aktivně podílet na uskutečnění dobrovolnické akce, můžete se zapojit přímo jako její organizátor. Důležité je vybrat vhodnou neziskovou organizaci, která by akci pořádala, domluvit program a termín. Potom už bude na vás, abyste přilákali co nejvíce lidí a postarali se o hladký průběh celé akce. Na den vám pomůže s přípravami, poskytne vám zázemí i pomoc s propagací.

Dobrovolníci

Pokud se necítíte na organizaci vlastní akce, rozhodně se můžete zapojit do té, která vás zaujme a organizuje jí někdo jiný. Na stránkách projektu najdete nabídku akcí. Pokud vás nějaká zaujme, vyplníte přihlášku. Aby nevznikali zbytečné potíže, měla být vaše účast závazná. Na projektech bývá zajištěné občerstvení a potřebné pomůcky.

Pokud přemýšlíme, že se do projektu jakkoliv zapojíte, určitě si nenechte ujít informační setkání  dne 4. 4. 2017 v Café Prádelna Praha, které začíná v  19 hodin. Podívejte se na facebookovou událost a v případě dotazů neváhejte napsat na email napis@na-den.cz. 

Zdroj: Na den