Překročte (své) hranice

Tolik diskutované téma uprchlíků a migrace tu už bylo hodněkrát. Je tu znovu, tentokrát ale jinak a lépe. Hraniční přechod vám pomůže překročit (své) hranice  a setkat se s těmi na druhé straně názorové barikády.

Iniciativa „Hraniční Přechod” vznikla nedávno v rámci Dobrovolnického klubu INEX-sda. Klade si za cíl vytvořit platformu pro setkávání a diskutování o tématu migrace, hrozbách pro současné Česko i EU a dalších souvisejících tématech. Ne však na internetu, ale tváří v tvář.

Přivést na jedno místo lidi s různými názory na tuto problematiku a pokusit se mezi dvěma strany této názorové barikády nastolit dialog. Ten tu totiž bohužel často až bolestně chybí. Jak říkají sami tvůrci iniciativy:

„Když řekneme, že současná společenská diskuze o tématu migrace lidí z Afriky a Blízkého východu do Evropy je velmi vyhrocená, plná podezřívání, despektu a často až nenávisti, nepovíme patrně nic nového. Často bychom takovým výměnám názorů použitím pojmenování “diskuze” možná až lichotili, protože jde jen o metání nadávek, vzájemné osočování a ponižování, končící občas až u výhrůžek fyzickou likvidací.”

Lidé z Hraničního přechodu to ale chtějí změnit. Chtějí dokázat, že v reálném světě a bez možnosti ukrýt se za monitor je „kultivovaný a racionální” dialog mezi lidmi s různými názory možný. První debatu plánují už na polovinu srpna. Sledujte jejich Facebook pro více informací.

Foto: Hraničí přechod. Facebook.

Zaštiťující organizací této iniciativy je INEX-SDA, z.s.

 

Zdroj: Hraničí přechod.