Přednáška Pomoc Africe

Pokud se chcete dozvědět, jak charitativní pomoc souvisí s reprodukcí stereotypů o černém kontinentu a jaká jsou řešení tohoto problému, přijďte i vy na přednášku s názvem Pomoc Africe – kdo komu ve skutečnosti pomáhá,  která se koná v rámci akce Energy of Dub.

 Pomoc Africe – kdo komu ve skutečnosti pomáhá - Mladiinfo ČR

V Evropě převládá stereotypní povědomí o Africe jako chudém kontinentu, kterému je potřeba pomoci. Je to skutečnost? A co když naopak Afrika pomáhá zbytku světa? Jak souvisí charita s reprodukcí stereotypů a mocenských struktur? Jak přispět k rovnovážnému nastavení vztahů mezi “bohatým západem” a “chudým jihem” v charitativním iniciativách a vyvarovat se šíření rasových a kulturních stereotypů a negativních dopadů projektů?

Přednáška se uskueční v rámci benefičního večera Energy of Dub: https://www.facebook.com/events/903360369785336/

Přednášet bude Tinka Kollerová – lektorka globálního a interkulturního vzdělávání, sociální a kulturní antropoložka, která se v minulosti intenzivně zabývala problematikou rozvoje a rozvojové spolupráce a dlouhodbě pobývala v Keni. V současné době ji zajímají zejména koncepty jako „critical whiteness“ a kritický přístupu k rozvoji.

Kdy: 14. duben v 19:30–20:45 hod.

Kde: Cross][club, Praha

 

 

Zdroj: https://www.facebook.com/events/904952066285134/