Přednáška o lidských právech na Středním východě

Ve středu 11. května se na Univerzitě Karlově v Praze uskuteční přednáška Alejandra Gutiérreze o lidských právech s názvem “Advocating Human Rights in Middle East (vol. 2)”.

Hlavním tématem přednášky jsou zločiny proti lidským právům a válečné zločiny. Alejandro Gutiérrez už pět let zkoumá situaci například v Nigérii, Kongu, Gaze, na Ukrajině a také v Sýrii, kterou od začátku konfliktu navštívil již šestkrát. Může se tedy podělit o své zkušenosti a přiblížit politickou situaci v zemi.

Kdy: 11. května 2016 v 18:00

Kde: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, učebna 38

Vstup zdarma

PŘEDNÁŠKA BUDE PROBÍHAT V ANGLIČTINĚ.

Můžete se podívat i na událost na Facebooku, kde jsou všechny informace.

Tato přednáška se uskuteční v návaznosti na úspěch minulé přednášky, která se konala v dubnu. Ačkoliv je název stejný, obsah přednášky tak úplně stejný nebude. Akci organizuje Studentské hnutí za solidaritu.

13094276_1073024962743425_4116565510751526929_n

Autor: Iva Žůrková

Jsem Iva, pro mnohé IF. Pocházím z krásné a okouzlující Olomouce. Jsem takový někdy až příliš optimistický, romantický, ezo-hippie-punk snílek. Jsem jazykový nadšenec a ráda cestuji a poznávám jiné kultury a jejich tradice. Ráda trávím čas v přírodě, tvořím, píšu, fotím, cvičím jógu, tančím, čtu nebo se poflakuji po kavárnách. Moje studia ve zkratce - česko-francouzská sekce (spousta pobytů ve Francii), Univerzita Palackého, obor francouzská a polská filologie (rok v Lille ve Francii, půl roku ve Varšavě v Polsku, jazykový pobyt v Polsku a v Estonsku). Konec úspěšný, teď už jen svoboda... a "dospělácký" život? Nejspíš ano, ale k tomu plno zábavy! Chvíli jsem byla paní učitelka a chvíli jsem pracovala v neziskovce, která připravovala projekty pro mládež, kde šlo hlavně o to neformální vzdělání. Asi mě to baví o fous víc než "učitelkování" a hodlám v tom pokračovat. Momentálně - jako konečně svobodná duše s ukončeným studiem - jsem na EVS v Estonsku. Plním si svůj sen - naučit se estonsky a objevit estonskou kulturu. Třeba se tu občas podělím o své postřehy :) Jo a někdy se strašně rozepíšu a z krátkého info je slohovka! ...ehm...

Comments are closed.