Prázdninové dobrovolnické akce v Hnutí Brontosaurus

Chcete zažít dobrodružství, najít si nové přátele a využít svůj čas efektivně? Zapojte se do prázdninové dobrovolnické akce v Hnutí Brontosaurus!

Tyto akce v organizaci Hnutí Brontosaurus se dají popsat jako tábory pro mladé dospělé, které jsou spojené s dobrovolnickou pomocí. Většinou mají ucelený příběh, který rámuje zážitkový program a většina dní obsahuje i zmiňovanou dobrovolnickou pomoc.

Podívejte se, jaké akce připravuje Hnutí Brontosaurus na srpen.

Za tajemstvím Filipova údolí

Prožijte devět dní v údolí na úpatí Bílých Karpat! Čeká na vás spousta výletů a poznávání každodenního života, rituálů, radostí a strastí Moravského Slovácka a Horňácka. Během tohoto tábora se můžete těšit na filmové představení v lesním kině, originální výlet s koupáním, lanoaktivity, poznávání přírody, zálesáctví a spoustu dalších aktivit v lese.

Budete vyrábět budky pro ohrožené ptactvo a pomůžete s obnovou studánky a opravou hliněné pece na chleba.

Tábor bude probíhat na chatě Kristýně od 1. do 9. srpna 2020 a je určený účastníkům od 15 do 26 let.

Více informací a přihlášku naleznete zde.

Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Operace Pandora

Další tábor se uskuteční na Templštejně od 1. do 14. 8. 2020. Nese název Operace Pandora a bude se během něj odehrávat příběh z prostředí československé historie, vojenských operací a partyzánského života.
Na své si přijdou příznivci LARPu, dřeváren i klasických táborových her.
Zázemí se bude nacházet přímo na hradě a spát budete ve stanech nebo pod hvězdami.

V rámci táborového dobrovolnictví budete pomáhat při záchranném archeologickém výzkumu – kopat výkopy, přemisťovat suť a kameny, zdít a  vysekávat náletové dřeviny, které narušují hradní zdivo, a pálit je. Zapojíte se také do stavby schodiště.

Pokud vám je od 15 do 26 let a akce vás zaujala, neváhejte a přečtěte si více informací.

 

Jesenické putování, hraní a žití

Je vám od 16 do 29 let a rádi byste strávili část vašeho volného času smysluplně? Zúčastněte se Jesenického putování, které bude probíhat od 18. do 30. 8. 2020.

První polovinu tábora bude zabírat především putování. Projdete zčásti vrcholy Jeseníků a zčásti Rychlebské hory. Spát budete v chatách v horách na vlastní karimatce ve spacáku. Po cestě budete hrát hry a užívat si horských krás. Druhou polovinu už strávíte na jednom místě – v zaniklé osadě Zastávka, kde budete dopoledne pracovat a odpoledne hrát rozličné hry.

Pokud vás tyto dobrovolnické akce v Hnutí Brontosaurus zajímají a chcete vědět víc nebo se přihlásit, navštivte jejich webové stránky.

Hledáte-li další možnosti dobrovolnictví v ČR nebo v zahraničí, přečtěte si seznam tipů na našich stránkách.

 

Zdroj: brontosaurus.cz