Prahaton – městská hra „Bez hranic“

Pátý ročník pražské šifrovačky je tu! Tentokrát na téma Bez hranic. Dne 27. dubna 2019 se po Praze koná městská hra Prahaton. Letošní jubilejní ročník nese podnázev Překroč práh! Začíná se v multifunkčním prostoru Baráku v 9:30.

Co je to Prahaton?

Prahaton. Autor: Prahaton – městem jinak, z.s.

Prahaton je celodenní městská hra pro skupiny 4-6 lidí, kdy skupiny dostanou zadání s cca 25 zašifrovanými opomíjenými i známými místy, jako byla například zpívající fontána u Letohrádku královny Anny: „Je ze zvonoviny a lze na ní hrát. Stačí k tomu i Anin pláč.“ a kreativní úkoly typu: „Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Najděte a vyfoťte nám to nejbizarnější, co v Praze najdete. Nejlépe něco, co by šlo snadno změnit k lepšímu”. Týmy si zároveň vzájemně vymýšlejí v průběhu dne výzvy. Pátý ročník nebude jen tak ledajaký. Bude bez hranic! Pohodlí gauče, váš dům, město, Česká republika, Evropa, svět, vesmír… kde jsou vaše hranice? Prahaton bez hranic vás letos zavede nejen za hranice vaší komfortní zóny, ale i za tím, co leží za hranicemi Prahy a naší země.

 

 Co o Prahatonu říká jeho věrná účastnice?

Prahaton. Autor: Prahaton – městem jinak, z.s.

Anežka Bendová se Prahatonu účastní skoro od začátku, nechala si ujít jen první ročník. Když se s kamarádkou přihlásily na jejich první Prahaton, vůbec netušily, do čeho jdou. Teď už chodí na Prahaton s očekáváním, že prožije super den, získá spoustu vzpomínek a zvědavá, co nového se dozví. “Pamatuji si, že na mém prvním Prahatonu jsme se (účastníci, pozn. red) bez problému vešli na fotku a všichni byli dobře vidět,” komentuje Anežka posun Prahatonu – největší změnu vidí v počtu účastníků. Na samotné organizaci akce jako takové také vidí změnu k lepšímu. “Je vidět, že to má nějakou úroveň a pevné vedení,” dodává. Nemůže zapomenout na výzvu, při které museli vyměnit placku Prahatonu za něco cennějšího. “Povedlo se nám vyměnit placku za jízdu na Segway,” vzpomíná. Účastníci se podle Anežky na Prahatonu neobejdou bez pohodlných bot a dobré nálady –  v posledních letech přijde k ruce i powerbanka. Není se ale čeho bát, i když člověk nemá s kým jít – zažila oba dva případy a oboje podle ní má své kouzlo.

 

 

Více informací o Prahatonu můžete najít na oficiálních webových stránkách. Nechcete si nechat ujít všechny novinky? Pak sledujte facebookovou stránku a událost akce. V případě zájmu se prosím registrujte přes on-line formulář pro týmy či jednotlivce.

 

Prahaton. Autor: Prahaton – městem jinak, z.s.

 

 

Autor článku: Lucie Samcová, Prahaton – městem jinak, z.s.