Prague summerschools

Institut pro veřejnou politiku pořádá další ročník summer schools. Běhěm týdne stráveného ve společnosti mladých mezinárodních studentů se můžeš dozvědet spoustu nového formou různých seminářů, na které jsou přizváni odborníci ze zahraničních vysokých škol.

Akce se koná ve 2 termínech, podle témat. Letos je pro zájemce připraveno 7 témat. V termínu od 29. června do 6. července se můžete zůčastnit Summer school on crime, law and psychology. Tento projekt je pro jedince, kteří mají co říci k tématu zločinu, orientují se trochu v psychologii a právu.

Dalším tématem je budoucnost Evropy, o té se můžeš dozvědet více  termínu od 29.6.do 6.7.

Pro milovníky Číny je nabízela summer school zameřena na Čínu, ve které se bude s akademickými odborníky probírat třeba postavení Čínyjako světové supervelmoci.

Poslední summerschool, která probíhá v tomto termínu nese název European Politics: Interests versus Culture?

Dále v termínu od 6.do 13.července běží Summer School on New Development Cooperation: Breaking the Chains of Poverty,kde se budou probírat témata chudoby a jak s ní zatočit.

Další seminář se věnuje Summer School on Education: The Future of School, tedy tématu vzdělávání. Poslední, co vám letos summerschool nabídne je Summer School on Globalization: The End of Consumption as We Know Tt.

Za týdenní pobyt něco zaplatíš, nicméně účastníci jsou vedeni k tomu, aby si finance potřebné k akci sehnali pomocí různých sponzorů, dokonce nabízejí jejich seznam.

Více informací je na www.praguesummerschools.org