Prague Security Studies Institute vypisuje program na zimní semestr

Studenti a studentky bezpečnostních studií či zájemci v oboru – nepřehlédněte nabídku od Prague Security Studies Institutu (PSSI)! Série lekcí a interaktivních seminářů  s vámi povedou odborníci na domácí i zahraniční bezpečnost. Jednou týdně v Praze.

V rámci tzv. Robinson-Martin Security Scholars Program (zkráceně RMSSP) se můžete se těšit na sérii 20 lekcí. Během nich se setkáte s předními odborníky na problematiku domácí i zahraniční bezpečnosti. Příklad takových osobností naleznete na webových stránkách PSSI, ve druhé části článku.

Praktické informace o programu RMSSP

Do programu bude vybráno 10-15 mladých účastníků, kteří budou docházet jednou týdně do sídla PSSI, na adresu Pohořelec 6 v Praze. Zpravidla se lekce konají úterky, od 18 hodin. První lekce se bude konat 1. 10. 2019. Cena za sérii lekcí je 1000 Kč.

Jak se přihlásit?

Pokud si nechcete tuto nabídku ujít, přihlašte se do 2. 9. 2019 emailem na adrese ditmar@pssi.cz. Součástí emailu bude:

 • předmět „RMSSP 2018/2019“
 • strukturovaný životopis
 • motivační dopis v anglickém jazyce (maximální rozsah 1 A4)

V motivačním dopise nezapomeňte zmínit svůj návrh na téma, které tě v oblasti zajímá. Plus doplňte návrh o 3 body, o kterých chcete v rámci tématu diskutovat. Více o RMSSP se dozvíte na oficiálních stránkách Institutu.

O Prague Security Studies Institute

PSSI je významný český institut, který si při svém založení vytyčil pár důležitých misí. Tou hlavní je vzdělávat mladé a pomáhat tvořit silné, demokratické instituce ve Střední Evropě, které budou v oblastech bezpečnosti, ekonomiky a zahraniční politiky rovnými partnery velikánů, jako např. NATO. Zabývá se také poukázáním na případná ohrožení transatlantické aliance, ze strany autoritářských režimů. Například v otázkách ekonomiky, financí a bezpečnosti kyberprostoru.

Ilustrační obrázek. Autor: Gerd Altmann. Zdroj: Pixabay.com

5denní Akademie kybernetické bezpečnosti

Pokud je pro vás série lekcí jednou týdně málo nebo by jste se raději věnovali tématu kybernetické bezpečnosti, PSSI nabízí další možnosti. 5denní Akademii kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s Národním centrem kybernetické bezpečnosti v Praze. Akademie se bude konat od 30. 9. do 4. 10. 2019. Její formát je postaven tak, aby dal dohromady 25 účastníků, z řad absolventů relevantních oborů a profesionálů, kteří se v oboru již pohybují. Hlavním bodem bude analýza současné situace v České republice. Nebudou chybět ale ani zahraniční hosté např. z Velké Británie, USA, Izraele či Jižní Korey. Účast v Akademii je bez poplatku, je však důležité počítat s tím, že po dobu trvání akce vám nebude hrazena strava,doprava a ubytování.

Profil vhodného účastníka:

 • absolventi nebo studenti alespoň magisterského studia v oborech:
  • politická studia
  • mezinárodní studia
  • ekonomie a dalších blízkých oborů
 • vítanými účastníky budou také absolventi působící především v NATO, EU a podobných institucích

Proces přihlašování

Do letošního ročníku Cyber Security Academy se můžete přihlásit taktéž emailem do 2. 9. 2019, dle následujících pokynů:

 • jako předmět emailu uveďte „CSA 2019“
 • připojte strukturovaný životopis
 • spolu s motivačním dopisem v anglickém jazyce (maximální rozsah 1 A4)

Vše odešlete na adresu faltys@pssi.cz. V emailu rozveďte navíc odpověď na otázku „Jakou událost posledních pár měsíců zpět, týkající se kybernetické bezpečnosti, považujete za nejdůležitější a proč?

Podrobné informace o Akademii naleznete na webových stránkách PSSI.

Zdroj : Pssi.cz