Prague Security Studies Institute nabízí stáž

Přední český think tank Prague Security Studies Institute nabízí stáž v ekonomické a finanční oblasti. Pokud vás zajímají aspekty národní a mezinárodní bezpečnosti, tak jste tím pravým kandidátem!

Prague Security Studies Institute (PSSI) je nezisková nevládní organizace založená v roce 2002 s cílem podporovat budování spravedlivé, bezpečné a demokratické společnosti v České republice a ostatních post-komunistických zemích. Organizace nabízí programy zaměřené na školení nové generace mladých politických představitelů pro zvládání komplexních bezpečnostních výzev 21. století. Prague Security Studies Institute se snaží rozšířit řady informovaných veřejných činitelů zabývajících se bezpečnostními otázkami, kteří usilují o rozvoj demokratických institucí a hodnot v České republice a okolních zemích. Institut také analyzuje vznikající hrozby (ekonomické, energetické i geopolitické), které by mohly ohrozit stabilitu v zemích postkomunistického bloku a doporučuje strategie jejich řešení. V oblastech bezpečnosti nabízí vzdělávací programy.


Výsledek obrázku pro prague security studies institute | Ministerstv…Ilustrační foto. Zdroj: pssi.cz.

Prague Security Studies Institute vyhlašuje výběrové řízení stáž na pozici Projektový asistent Economic and Financial Threat Program. Pozice se týká finančních a ekonomických aspektů národní a mezinárodní bezpečnosti (ochrana strategických podniků a kritické infrastruktury, prověřování přímých zahraničních investic). máte tak jedinečnou šanci stát se členem týmu PSSI! Originální znění inzerátu zde.

Stáž by proběhla od března 2019 do srpna 2019 (s možností prodloužení). Prague Security Studies Institute navíc nabízí případné finanční ohodnocení na projektové bázi a možnost práce z domova (cca 25 hodin měsíčně).

Náplň stáže

  • Práce na projektech týkajících se ekonomických a finančních aspektů národní a mezinárodní bezpečnosti,
  • výzkum zpracování podkladů pro analytické výstupy,
  • rešerše a případné psaní článků,
  • podílení se na celkovém rozvoji programu a dalších aktivitách PSSI, včetně účasti na akcích a projektech.

Požadavky na stáž

  • Výborná znalost českého a anglického jazyka,
  • samostatnost, zodpovědnost a kreativitu,
  • schopnost pracovat v týmu,
  • fyzická přítomnost v Praze výhodou (avšak nikoli podmínkou!),
  • PSSI dává prostor pro uplatnění vlastních nápadů a kreativity.

Přihláška

V případě zájmu o stáž pošlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis (oba dokumenty v AJ) na emailovou adresu ditmar@pssi.cz do 12. února 2019. Do předmětu emailu uveďte „PSSI_stáž“. Předpokládaný začátek stáže je v průběhu března 2019.

Zdroj: pssi.cz, mzv.cz