Pojeďte pomáhat! Práce s mládeží v Jižní Americe

Chcete někomu změnit život k lepšímu a ještě se u toho podívat, jak vypadá Jižní Amerika? Pokud ano, čtěte dál.

Zkombinujte užitečné s příjemným. Láká vás Jižní Amerika? Jedťe se podívat do Bolívie a navrch udělejte dobrou věc. Organizace Boliviadigna ve spolupráci s mezinárodně uznávanou školou La Salle hledá dobrovolníky do těchto měst: Santa Cruz a Oruro.

V obou městech jde o práci s mládeží. Konkrétně, o práci se sociálně a jinak znevýhodněnými jedinci.

Santa Cruz

V Santa Cruz můžete pomoci dvěma způsoby:

První projekt zahrnuje práci s osmi lidmi ve věku od 18 do 25 let. Jedná se o mladé lidi, kteří byli vystaveni násilí. Jsou to lidé, kteří hledají svůj směr, a vy jim ho můžete pomoci najít. Organizace hledá dobrovolníka muže nebo pár, kteří už mají něco za sebou, a kteří budou schopni tyto mladé lidi vést a mentorovat.

Druhý projekt je zaměřen na kluky ve věku 12 až 17 let, kteří si prošli něčím obdobným jako jejich starší kolegové. Tentokrát by bylo vaší prací pomáhat jim ve vzdělání mimo školu – s domácími úkoly, naučit je nové schopnosti a dovednosti, ale i podpořit je v nalezení své vlastní cesty životem.

Oba projekty jsou zaměřeny na dlouhodobější dobrovolnictví. Je po vás vyžadováno, abyste zůstali buď šest nebo dvanáct měsíců. Více najdete tady.

Santa Cruz La Plaza
Foto: Santa Cruz La Plaza. Marcotbb, Wikipedia

Oruro

 Tentokrát jde o práci s malými dětmi (mladších pěti let), ale i teenagery ve škole La Salle. Jde o děti ze sociálně ohrožených rodin. Organizace hledá dobrovolnici – dívku, která by pracovala na projektech se zaměstnanci, ale i samotnými školáky. Opět je vyžadováno dlouhodobější dobrovolnictví. Více najdete tady.

Shrnutí

V obou případech je vám hrazeno jak ubytování, tak strava. Ubytováni budete v domě spolu se zaměstnanci organizace.

Znalost španělštiny podmínkou.

Jak se přihlásit

V případě zájmu napište na e-mail: info@boliviadigna.org

Zdroj: boliviadigna