Práce na švýcarských farmách v létě 2020

Léto se blíží mílovými kroky a vy stále nevíte, jak ho strávíte? A co takhle práce na švýcarských farmách? Pomozte místním farmářům a ještě si něco málo přivydělejte.

Hranice se nám postupně začínají otevírat a od 15. 6. 2020 je mj. možné vstoupit i do „horského ráje“, do Švýcarska. A právě zde je možné strávit léto na farmě, pročistit si hlavu, nadýchat se čerstvého alpského vzduchu a ještě si vydělat nějaké penízky. Problémem však může být, kde si svoji vysněnou práci na švýcarských farmách najít. 

Kde hledat práci na švýcarských farmách?

Stránkou, která nabízí možnost práce na farmách v horském Švýcarsku je organizace Agriviva. Jde o přímo tamní stránku, která je ve třech jazykových mutacích (francouzština, němčina, italština), a najdete tam databázi mnoha místních farmářů, kteří hledají výpomoc na léto. A co je nejlepší? Většina z těchto hostitelů nabízí jídlo, ubytování a také menší výdělek (kolem 12 až 20 franků). 

Práce na švýcarských farmách s Agriviva, Zdroj: Agriviva

Farmy se velmi liší. V databázi můžete najít obrovskou plantáž s nejmodernějším vybavením, která se nachází poblíž velkých švýcarských měst, jako je Ženeva nebo Lausanne. Stejně tak však můžete otestovat život na vysokohorské pastvině, ubytováni v malém horském srubu bez elektřiny nebo tekoucí vody. Výběr je jen a jen na vás!

Požadavky

  • Věk minimálně 16 let
  • Délka práce na farmě 2 týdny až 2 měsíce
  • Poplatek 45 CHF (asi 40 euro) stránce Agriviva za zprostředkování nabídky a asistenci během pobytu 
  • Dobrá, ale ne nutná je znalost němčiny, francouzštiny nebo italštiny (záleží na kantonu)

Informace ke koronavirové situaci a možným novým dočasným hygienickým pravidlům se potom můžete dozvědět na tomto odkaze.

Zajímá vás práce na čerstvém vzduchu? Podívejte se na našeho průvodce dobrovolnictví na ekofarmách.