Pozvánka na přednášku o uprchlické krizi

Pokud nemáte 6. dubna co na práci a budete mít kolem šesté večerní hodiny cestu kolem stavební fakulty ČVUT, zastavte se. Dovíte se něco nového, setkáte se zajímavými lidmi  a možná si leccos ujasníte.

čvut debata

Redakce Mladiinfo.cz by vás tímto ráda pozvala na akci s názvem Novodobá sídla? aneb struktura a soužití v uprchlickém táboře, kterou zaštiťuje Studentské hnutí za solidaritu.

Studentské hnutí za solidaritu je organizace, která se si klade za cíl pomoci lidem, kteří následkem uprchlické krize přišli o domov a snaží se společnost seznámit a především dát odpověď na otázky, které se krize týkají, formou přednášek, debat a diskuzí.

Uprchlické tábory

Vděčné téma české mediální scény, hlavní bod horlivých politických diskuzí a hádek. Mnozí z nás je znají pouze z televizních obrazovek. Jak ale takový tábor vzniká? Jak funguje? Jak se v něm žije? A je to vůbec možné?

Na tyto otázky se vám pokusí dát odpověď lidé z terénu. Můžete se těšit na Martina Balcara z Amnesty International ČR, architekta Pavla Štencla a dobrovolníka z řecko-makedonské hranice v Idomeni Filipa Pelanta.

Přednáška a debata na aktuální téma uprchlické krize se uskuteční 6. dubna 2016 v místnosti C215 na Stavební fakultě v 18:00 hodin.

Přijďte. Nebudete litovat. A nezapomeňte sledovat akci na Facebooku!

 

Zdroj: Studentské hnutí za solidaritu, Facebook