Pozvánka na workshop „STAŇ SE MYTHBUSTEREM”

Prague Security Studies Institute (PSSI) zve studenty žurnalistiky a příbuzných oborů na workshop se zajímavým tématem DEZINFORMACE A JAK SE JIM BRÁNIT. Workshop proběhne 29.11. od 15:00-19:00 v coworkingovém prostoru Pracovna (Vlkova 36, Praha – 3).

V rámci workshopu bude účastníkům představena problematika dezinformací v českém a mezinárodním kontextu. Budou zde prezentovány postupy a technické nástroje k ověřování informací. Dezinformace nebo fake news jsou nejen pro novináře stále aktuálním tématem, a proto je důležité nemluvit o fake news jen jako o teoretickém problému.

Dezinformace ovlivňují náš každodenní život a vnímání reality. Užívaní smyšlených klamavých metod je častým jevem na sociálních sítích, které jsou pro většinu lidí stále častějším zdrojem informací. Workshop bude proto postaven na praktických příkladech a konkrétních doporučení novinářů, jak rozeznat dezinformace a jak se jim lze bránit. Přednášejícími budou výzkumníci PSSI a odborníci, kteří se problematikou dezinformací dlouhodobě zabývají.

Fotka Prague Security Studies Institute.
Zdroj: Prague Security Studies Institute

Neotálejte!

Nesmírnou výhodou je, že účast na workshopu je zdarma. Podmínkou je ale zaslat svůj strukturovaný životopis v českém jazyce na kupkova@pssi.cz nejpozději do 20. listopadu 2018. Do předmětu mailu je nutné uvést PSSI_workshop. Kapacita akce je omezená a výběr účastníků této zajímavé akce bude proveden pravě na základě zaslaných životopisů. Workshop je realizován v rámci projektu Mythbusters vedeného polským think-tankem Centre for International Relations podpořeným International Visegrad Fund.