Poznejte Gruzii očima dobrovolníka

Vydejte se prozkoumat Tbilisi, hlavní město Gruzie, s financováním od Evropského sboru solidarity. Toulky po kavkazských horách, výlety k Černému moři, poznávání místní kultury – to vše a mnohem více nabízí tato šestiměsíční dobrovolnická příležitost.

Gruzínská organizace ICPI nabízí šestiměsíční stáž pro dobrovolníky v hlavním městě Tbilisi. Během stáže budete společně s mladými lidmi z místní organizace i z různých koutů Evropy vytvářet projekty. Zbyde také dost času na toulky po horách Kavkazu, výlety k Černému moři, poznávání místní kultury a pohostinných Gruzínců. 

Stáž je zaštítěna vysílající organizací Genesis z.s., která už několik let organizuje stáže, workshopy, tréninkové kurzy, školení, pomáhá univerzitám se modernizovat a dává příležitosti mladým zapáleným lidem vyjet, růst a učit se.

Logo programu. Zdroj: europa.eu

Jaká je náplň stáže?

Stáž bude probíhat od poloviny února 2020 do poloviny srpna 2020 (6 měsíců). Hlavní náplní bude činnost v neziskové organizaci ICPI, kterou bude zejména vymýšlení a realizace nových outdoorových projektů.

Získáte potřebné know-how a informace o fungování projektů Erasmus+. Budete pomáhat s komunikací s partnery, účastníky, přípravou informačních materiálů, výběrem účastníků na outdoorové projekty. Zdokonalíte si angličtinu v mezinárodním týmu, a dokonce dostanete mentora, který vás bude během projektu podporovat a pomáhat s výzvami, které vás čekají. To vše v krásné přírodě Gruzie. 

Kdo je vhodným uchazečem?

Dobrovolníkovi by mělo být mezi 18 a 30 lety. Měl by mít rád přírodu, hory a outdoorové aktivity. Měl by mít nápady a chtít prostor k jejich realizaci. Také by měl rád pracovat v týmu. Pozor – dobrovolník nemusí mít status studenta!

Ilustrační obrázek. Autor: JLB1988. Zdroj: pixabay.com

Co je během stáže hrazeno?

Stáž je zdarma díky financování z Evropského sboru solidarity. Účastníci budou mít nárok na proplacení cesty, ubytování, stravy, jazykové podpory i kapesného.

Další informace

Nezávaznou přihlášku na stáž můžete vyplnit prostřednictvím tohoto dotazníku. V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat  genesis.escvolunteer@gmail.com anebo napište na facebook organizace.

Zdroj: Facebook NGO Genesis