Posnídejte férově

Zajímáte se o pracovní podmínky, spotřebitelskou zodpovědnost, baví vás fair trade a chcete ho podpořit? Můžete! 12.5. vypukne ve městech celé republiky akce Férová snídaně. Češi se tak připojí k desetitisícům lidí na celém světě, kteří budou oslavovat Světový den pro fair trade a podpoří tím myšlenku spravedlivého obchodu.

V mnoha městech už skupiny dobrovolníků plánují snídaňové pikniky. Jejich seznam najdete na facebooku. Pokud jste své město nenašli, nebo pokud chcete férově snídat na vlastní pěst, není nic jednoduššího, než uspořádat vlastní snídaňový happening. Organizátoři, obracejte se na mail  barbora.mrazkova@nazemi.cz.

Fairtradové dobroty se rády kamarádí s těmi lokálními, a tak si snídající můžou upéct buchtu z fairtradového kakaa a cukru, biomouky, medu od místního včelaře a vajíček od souseda a k tomu uvařit do termosky fair trade čaj nebo kávu. A pokud nemají čas ani chuť na pečení, bude stačit chleba namazaný marmeládou z jahod ze zahrádky, fairtradovou čokoládovou pomazánkou nebo sýrem od místního farmáře.

Více informací o akci získáte na webových stránkách férové snídaně.

 

Zdroj: ceskoprotichudobe.cz, ferovasnidane.cz