#recyklujemeclanky: Baví vás geografie? Rádi cestujete prstem po mapě? Objevte místa, kde podrobné mapy chybějí a pomozte tak organizaci Lékaři bez hranic! Pomozte Lékařům bez hranic!

Pomozte Lékařům bez hranic!

Missing maps je projekt organizace Lékaři bez hranic a jeho hlavním cílem je přinést podrobnější zmapování oblastí pro budoucí působení organizace. Jedná se o dobrovolnickou činnost. Zapojují se dobrovolníci po celém světě. Podle satelitních snímků vytvářejí mapy krizových a ohrožených oblastí. Často totiž v těchto oblastech podrobnější mapy chybějí (proto název Missing maps). Doplnění těchto informací pak Lékařům pomůže v jejich práci např. při plánování očkovací kampaně, provádění epidemiologických analýz apod.

Logo Lékaři bez hranic. Zdroj: www.lekari-bez-hranic.cz

Jak to funguje?

1. Mapathon

Jedná se o akci konanou přavážně v Praze, kde se dobrovolníci sejdou a společně zmapují jednu oblast. Zároveň je to možnost zlepšit své schopnosti,  se naučit mapování nebo předat své zkušenosti někomu, kdo právě začíná. Navíc se můžete blíže seznámit s tím, jak Lékaři vytvořenou mapu oblasti využijí.

Pražské mapathony se uskutečňují vždy poslední úterý v měsíci. Informace pro otevření registrace na mapathon je ohlášena vždy pravidelně ve skupině Missing maps Česká republika na Facebooku. Termíny nejbližších mapathonů najdete v kalendáři.

2. Mapování z domova

Mapovat můžete z kteréhokoliv místa na světě, potřebujete k tomu jen počítač. Jak mapovat z domova se dozvíte na stránkách Lékařů.

3. Organizace vlastního mapathonu

Máte do Prahy daleko? Nevadí. Mapathon můžete uspořádat i ve svém městě/vesnici. S radou jak na organizaci se obraťte e-mailem na adresu jana.bauerova@prague.msf.org.

Zapojíte se?

Pokud uvažujete, že byste tímto způsobem organizaci pomohli, pak se můžete jednoduše přidat do již zmiňované facebookové skupiny nebo Lékařům poslat svůj e-mail.

Článek Pomozte Lékařům bez hranic původně vydala Vendulka 24.08.2017.

Zdroj: www.lekari-bez-hranic.cz