Pomozte seniorům se vzděláváním a naučte je cizí jazyk!

Ovládáte cizí jazyk a chtěli byste získat praxi v doučování? Pomozte seniorům se studiem cizího jazyka, staňte se lektory a veďte jazykové kurzy!

Organizace ŽIVOT 90která tenhle vzdělávací projekt organizuje, se věnuje především podporování nezávislosti u starších lidí. Snaží se, aby byli senioři samostatní a aby se nepřestávali podílet na společenském životě. Kromě aktivních seniorů, kteří mají spoustu nápadů a chuť se realizovat, se však věnuje i těm, kteří postupně přicházejí o fyzickou a psychickou sílu. Pomoc poskytuje i lidem pečujícím o seniory.

Staňte se lektorem a učte cizí jazyk

ŽIVOT 90 plánuje otevřít podzimní jazykové kurzy, a tak hledá lektory, kteří by se seniorům věnovali. Kurz bude probíhat online a výběr jazyka, forma výuky i úroveň bude zcela na vás. Můžete si vybrat, zda se chcete věnovat začátečníkům nebo mírně pokročilým a zvolit si konkrétní zaměření, například na konverzace, psaní nebo gramatiku. 

Ilustrační obrázek, Autor: pasja1000, Zdroj: pixabay.com

Největší zájem je o angličtinu, němčinu, italštinu a španělštinu. Kurz bude probíhat do Vánoc 2020 s frekvencí jednou týdně na 1,5 hodiny. Čas kurzu bude domluvený tak, aby vyhovoval vašim časovým možnostem.

Pro vybrané lektory a lektorky zorganizuje ŽIVOT 90 workshop Jak učit seniory/ky cizí jazyky. Ten proběhne 21. října a dozvíte se na něm, jak učení jazyků funguje, jaké různé aktivity můžete spolu dělat, kde najít zajímavé podklady k výuce a v čem je online hodina jiná oproti té ve třídě. Nebude chybět ani možnost zúčastnit se ukázkové hodiny vedené zkušeným lektorem.

Jak bude výuka probíhat?

Důležité je, aby výuka bavila vás i seniory. Nejde o certifikáty, ale o procvičení paměti i jazyku a o možnost naučit se něco nového. Při výuce tak můžete využít například vtipná videa z Youtube, hru Hádej na co myslím, básničky, hry z Partičky, články o cestování, spívaní evergreenů nebo vědomostní kvízy o kultuře.

Kontakt

Pokud vás tato nabídka zaujala, napište e-mail na aktivizace@zivot90.cz, nebo zavolat Lucii Rybyšarové na telefonní číslo 222 333 578 / 739 477 609. Výběr lektorů a nabídka online kurzů se bude uzavirat 10. 10. 2020.

Zdroj: zivot90.cz