Pomozte s organizací závodu 1000 Miles

Máte rádi jízdu na kole a chtete pomoct s organizací extrémního závodu bez zabezpečení s celkovou délkou 1000 mil přes celé Česko a Slovensko? Pomozte s organizací a zajištěním kontrolních stanovišť na 1000 Miles, závodu na kolech.

Tento závod založil Honza Kopka, extrémní biker. Sám zjistil, že extrémní závody napříč kontinenty jsou to největší dobrodružství a tak se rozhodl zprostředkovat takové zážitky i dalším. Závodníci na trase projíždí nejkrásnějšími horami bývalého Československa a tak za neskutečnou dřinu jsou zároveň odměněni úžasnou přírodou a panoramaty. V tomhle roce se uskuteční již osmý ročník závodu a vy můžete být u toho!

Ilustrační fotografie. Autor: fgmsp. Zdroj: pixabay.com

JAK MŮŽETE POMOCT?

Fotografování

Umíte dobře fotografovat, máte k tomu vybavení a láká vás outdoorový styl závodu? Máte čas od 30. června do 15. července 2018, nebo alespoň část této doby? Můžete se přidat k doprovodnému vozidlu a zažít dobrodružství při hledání účastníků na trase a dokumentování závodu.

Na startu – Hranice v Čechách

Jedete na start jako partnerka nebo partner závodníka? Nebo budete na startu už o den dříve?
Hledají se dobrovolníci, kteří by byli ochotni pomoci na startu závodu jednak s jeho budováním, a dále při registraci závodníků a vydávání startovních čísel.

Kontrolní stanoviště – checkpointy

Dobrovolníci na CP jsou po celou dobu na jednom místě a časově to záleží na jejich možnostech. Je nejlepší, když může být dobrovolník na CP po celou dobu jeho fungování, ale dá se prostřídat s ostatními. Práce na CP spočívá hlavně v poskytování informací závodníkům (kde se najíst, vyspat, kde dají do kupy jejich kola…), focení závodníků a informování kanceláře (časy příjezdů a odjezdů závodníků, veselé historky, každý den je potřeba sepsat krátkou zprávu).

Předběžné termíny fungování kontrol (může se to změnit oběma směry):

Checkpoint 1 v Jizerských horách

Termín fungování kontroly: 3. – 8. 7. 2018 (sraz 3. 7. ráno)

Checkpoint 2 = Finish 500

Termín fungování kontroly: 5. – 12. 7. (sraz 4. 7. odpoledne)

Checkpoint 3 u Trenčína

Termín fungování kontroly: 6. – 15. 7. (sraz 6. 7. dopoledne)

Finish 1000 v Nové Sedlici

Termín fungování kontroly: 9. – 21. 7

Kontakt:

Pokud vás akce zaujala a chcete pomoct, napište e-mail na adresu dobrovolnik@1000miles.cz a uveďte, o jakou činnost máte zájem. Pište i v případě, že potřebujete více informací

Zdroj: 1000miles.cz